1.2 TDI Polo alınır mı?

Efe Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dedem için araba alacağız. Birkaç tane 1.2 TDI Polo buldum. Bu aracın performansı, yakıt tüketimi nasıldır? Kronik sorunları var mıdır, eğer bu aracı kullanmış arkadaşlar varsa deneyimlerinden bahsederse sevinirim. (Manuel bakıyorum o zamanların DSG'si biraz sorunlu çünkü.)

Not: 1.3MJT Doblo'dan geçecek bu araca.

Çekişi yakıtı çapına göre iyidir diye düşünüyorum. Ancak 1.2 tdi 2009-2010 gibi çıkan eski kasada vardı ve o motor 3 silindirli idi. Sesli çalışır.

Polo 6 kasa herhalde. 6 kasa ise güzel araçtır kronik sorunu yoktur parçası kolay bulunur hemen arıza yapmaz az yakar çok kaçar yani güzel tercih edilebilir bir arabadır. Performans olarak arkası yüklendikçe çekişi düşücektir kullanımı zorlaşacaktır yokuşta 2. viteste falan bayılır ama günlük kullanım için ideal bir araçtır.

Çekişi yakıtı çapına göre iyidir diye düşünüyorum. Ancak 1.2 TDI 2009-2010 gibi çıkan eski kasada vardı ve o motor 3 silindirli idi. Sesli çalışır.

Evet bende 2009-2013 arası bakıyorum makyajsız kasa.

Polo 6 kasa herhalde. 6 kasa ise güzel araçtır kronik sorunu yoktur parçası kolay bulunur hemen arıza yapmaz az yakar çok kaçar yani güzel tercih edilebilir bir arabadır. Performans olarak arkası yüklendikçe çekişi düşücektir kullanımı zorlaşacaktır yokuşta 2. viteste falan bayılır ama günlük kullanım için ideal bir araçtır.

Dedemin doblosu da zaten hep bayılıyor yokuşlarda, 1.2TDI'ın 1.3 Multijet'e göre 50CC, 1 silinder ve 10nm tork eksiği olsa bile 260kilo daha hafif araba olduğu için ve aerodinamisinden dolayı avantajlı olduğu düşünüyorum. O yüzden doblodan biraz daha iyi gideceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Evet bende 2009-2013 arası bakıyorum makyajsız kasa.

Dedemin doblosu da zaten hep bayılıyor yokuşlarda, 1.2TDI'ın 1.3 Multijet'e göre 50CC, 1 silinder ve 10nm tork eksiği olsa bile 260kilo daha hafif araba olduğu için ve aerodina misinden dolayı avantajlı olduğu düşünüyorum. O yüzden doblodan biraz daha iyi gideceğini düşünüyorum.

Multijet motorlar beygir olarak iyi olsa da tork olarak gerçekten zayıf araçlar. Volkswagen group dizelleri çoğunlukla daha yüksek torklu motorlar oluyor. Silindir ve CC'ye çok takılmayın artık teknoloji gelişti. 4 silindir 2.0 motorlu arabalardan bile 700-800 beygir alabiliyorlar.

Multijet motorlar beygir olarak iyi olsa da tork olarak gerçekten zayıf araçlar. Volkswagen group dizelleri çoğunlukla daha yüksek torklu motorlar oluyor. Silindir ve CC'ye çok takılmayın artık teknoloji gelişti. 4 silindir 2.0 motorlu arabalardan bile 700-800 beygir alabiliyorlar.
1.6 Tdi 120 hp 250nm, 1.6 Multijet 120hp(günceli 130 olabilir) 320nm.

1.6 TDI 120 HP 250nm, 1.6 Multijet 120HP(günceli 130 olabilir) 320nm.

1.3 Multijet doblo 89 HP 200 NM 1.2 TDI Polo 75 HP 180 NM bir de araçların ağırlık farkı var. Doblo 1235 Polo 1130 KG.

Kısa bir dönem kiralık kullandım. Motoru konusunda diyeceğim 1.3 Multijetten geçen biri hiç yadırgamaz.
Parasına ve sınıfına göre güzel araba. Bugün icap etsin, alır binerim yadırgamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı