Asus laptop ışık sızması

Ahmet Kirdim

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, cihazımın ekranında bir parlama var ve sadece siyah renkte belli oluyor. Acaba bu ışık sızması mıdır?

IMG_20181211_223122.jpeg
IMG_20181211_223405.jpeg
IMG_20181211_223338.jpeg
IMG_20181211_223059.jpeg
IMG_20181211_223312.jpeg

Cihazımı garantiye yolladım bugün servisten aradılar. Cihazın IPS ekran olmasından kaynaklanan bir sorun olduğunu ekranı değiştirilse bile sol üst köşede sağ üst köşede bu sorunu yaşayacağımı bu yüzden söylediler. Cihaz ne tamir edildi ne de değişim talebim yerine getirildi. Daha önce yaşadığım berbat Asus servisi vakalarına bir yenisi eklendi.

Onarım merkezimizde yapılan incelemeler sonrasında belirtmiş olduğunuz arızanın LCD teknolojisinden kaynaklı olduğu bildirilmiştir. Bu nedenle ürününüz tarafınıza işlemsiz olarak iade edilmektedir.
Şeklinde bir dönüş aldım. Sizce by geçerli bir sebep midir?

Merhaba maalesef ıps panellerde oluyor bende 2 gün önce asusun PG279Q monitörünü aldım ve göndermeyi düşünüyordum garantiye değişim için şuan yazdıklarınızı görünce çok şaşırdım değiştirmeleri gerekiyor

Cihazımı garantiye yolladım bugün servisten aradılar. Cihazın IPS ekran olmasından kaynaklanan bir sorun olduğunu ekranı değiştirilse bile sol üst köşede sağ üst köşede bu sorunu yaşayacağımı bu yüzden söylediler. Cihaz ne tamir edildi ne de değişim talebim yerine getirildi. Daha önce yaşadığım berbat Asus servisi vakalarına bir yenisi eklendi.
Selam kardeşim bende de aynı cihaz ve problem var. Ben de bugün servise gönderdim ve daha kötüsü alalı henüz bir hafta oldu. Yeni aldığım için bir değişim sözkonusu olur mu veya tamiri?

Selam kardeşim bende de aynı cihaz ve problem var. Ben de bugün servise gönderdim ve daha kötüsü alalı henüz bir hafta oldu. Yeni aldığım için bir değişim sözkonusu olur mu veya tamiri?
Işık sızması benim cihazımdaki gibiyse (köşelerden ışık sızıyorsa) büyük ihtimal değişim vermezler hocam. Servisteki adam, bizzat beni arayarak köşelerde olması halinde değiştiremeyeceğini değiştirse bile sorunun devam edeceğini söyledi. Asus servisinde hiçbir zaman cihaz sorunlarımı çözmediler hep sorunlu gitti sorunlu geldi. Bir daha Asus'un cihazlarını almayı düşünmüyorum açıkçası.
Tamir veya değişim yapmazlar diye düşünüyorum ama siz servise göndererek şansınızı deneyebilirsiniz.

Sent from my D6502 using Technopat mobile app

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı