Asus laptop ışık sızması

Bazı yerlerde okumuştum. kanıt istiyorlar diye. onun için ilk bilgisayarı gönderir göndermez mail yoluyla ışık sızmasının fotoğraflarını da attım. her gün arayacağım. düzeltilene kadar servise göndereceğim. Ben bu ürünü alırken böyle diye almadım.
Şimdiye kadar birçok firmanın servisiyle muhattap olmuşluğum var ama bu kadar da müşteriyle inatlaşan bir servis görmedim. Sorununuzun düzeltilmemesi halinde Tüketici Hakem Heyetine başvuracağınızı bildirin ve düzeltilmezse başvurunuzu yapın. Benim başvurum 4 ay gibi bir sürede karara bağlandı ve bu cihazı (fx504gd) verdiler. Artık zamanım olmadığı için uğraşamıyorum hocam.

Şimdiye kadar birçok firmanın servisiyle muhattap olmuşluğum var ama bu kadar da müşteriyle inatlaşan bir servis görmedim. Sorununuzun düzeltilmemesi halinde Tüketici Hakem Heyetine başvuracağınızı bildirin ve düzeltilmezse başvurunuzu yapın. Benim başvurum 4 ay gibi bir sürede karara bağlandı ve bu cihazı (fx504gd) verdiler. Artık zamanım olmadığı için uğraşamıyorum hocam.
verdikleri cihazda(fx504gd) bir problem çıktı mı peki? bende de aynı cihaz vardı onu gönderdim servise
Panel ısınmaya başladıkça sızma artar yani 1 saat sonra falan tamamen belli olmaya başlıyor. Tavsiyem Üstüne düş baya mail yoluyla iletişime geç 30dk içinde cevap veriyorlar.Ben sorunu tekrar belirttim maille resimlerini ekledim inceleyen Kişiler bakıyor maillere ve sürekli durumu sorguladım mail yoluyla. Dediğim gibi ilkinde değiştirdiler ikinciside nekadar uğraştıysam değişim olmadı ama paneli yenileyip sorunu çözmüşler.Çözmemiş olsalardı tüketici mahkemesine gidecektim çünkü çok fazlaydı ışık sızması.Normal koşullarda değiştirmeleri gerekiyor çünkü bu bir ayıplı ürün ve hakkkınız.

Değişim verirlerse kesin paranızı alın başka ürüne yönelim veya paranızla aynı çihazdan elinde stok olan bir mağazaya gidip deneyerek alın açıp bakın.çünkü ıps panellerde bu durum oluyor asusta ürün kontrol aşamasında bu durumu önemsemiyor seri üretim ve para kazanma amaçlı

Hocam bulunduğumuz konuyu ışık sızması sorunundan dolayı ben açmıştım zaten. Bunun dışında herhangi bir sorunu yok.
yok yani sonradan verdikleri fx504gdde ışık sızması oldu mu onu soruyorum
Değişim verirlerse kesin paranızı alın başka ürüne yönelim veya paranızla aynı çihazdan elinde stok olan bir mağazaya gidip deneyerek alın açıp bakın.çünkü ıps panellerde bu durum oluyor asusta ürün kontrol aşamasında bu durumu önemsemiyor seri üretim ve para kazanma amaçlı
servise gönderdiğim gün ışık sızmasının fotoğraflarıyla beraber mail de attım ve hergün atacağım. ta ki onarım veya değişime kadar. fotoğrafları buraya atacaktım da boyutu büyük olduğundan yükleyemedim.

yok yani sonradan verdikleri fx504gdde ışık sızması oldu mu onu soruyorum
Bundan önceki cihazım Asus x550vx modeliydi. Isınınca kapatıyordu kendini. Uzun uğraşlar sonucu cihazımı değiştirebildim ve bana fx504gd modelini verdiler. Bu cihazı da ışık sızmasından dolayı garantiye verdim. Işık sızmasına bir işlem yapamaycaklarını söylediler ben de fazla uğraşmadım hocam.

Bundan önceki cihazım Asus x550vx modeliydi. Isınınca kapatıyordu kendini. Uzun uğraşlar sonucu cihazımı değiştirebildim ve bana fx504gd modelini verdiler. Bu cihazı da ışık sızmasından dolayı garantiye verdim. Işık sızmasına bir işlem yapamaycaklarını söylediler ben de fazla uğraşmadım hocam.
keşke biraz daha uğraşsaydın. sonuç alanlar da varmış. bendekinde sol ve sağ alt köşelerde var ve film izlerken çok belli oluyor. attığım mailller işe yarar mı sence

Işık sızması benim cihazımdaki gibiyse (köşelerden ışık sızıyorsa) büyük ihtimal değişim vermezler hocam. Servisteki adam, bizzat beni arayarak köşelerde olması halinde değiştiremeyeceğini değiştirse bile sorunun devam edeceğini söyledi. Asus servisinde hiçbir zaman cihaz sorunlarımı çözmediler hep sorunlu gitti sorunlu geldi. Bir daha Asus'un cihazlarını almayı düşünmüyorum açıkçası.
Tamir veya değişim yapmazlar diye düşünüyorum ama siz servise göndererek şansınızı deneyebilirsiniz.

Sent from my D6502 using Technopat mobile app
Yeni aldıysan 14 gün geçmediyse iade et direk. Tüketici hakem heyetine başvur.

Bende Asusun bir monitörü var yaklaşık 4 senelik hiç bir problem yaşamadım yan ekran olarakda gayet güzel iş yapıyor ben gayet memnunum hem dier 144hz monitör gözlerimi yorarken 60hz lik ips panel monitör o kadar olmuyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı