ASUS laptop SSD takılırsa garanti bozulur mu?

merhaba akın forumda ceza yemiştim cevabı şimdi yazabiliyorum sabır ettim iyice araştırdım ASUS'ta problemler olduğu sonucuna vardım . Tercihimi MSİ'den yana kullanacağım 256 GB SSD'li modellerine baktım MSI GE73VR RAIDER CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ-16GB-256GBSSD+1TB-17.3''-GTX1060-W10 +9.000 TL'den başlıyor fakat 128 GB SSD'li aynı özellikli modeli 7.500 TL'ye mevcut MSI GE63 CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ-16GB-1TB+128SSD-15.6"-GTX1050Tİ 4GB-W10 128 GB SSD'yi 256 GB SSD'ye yükseltebilir miyim ? Eğer yükselirse daha hesaplı oluyor . Birde amazon.com'da 256 GB SSD'li MSİ 5.500 TL'ye geliyor fakat vergisi hesaplanmamış herhalde tam emin değilim (amazon resmi ekte ) eğer hesaplanmışsa 5.500 TL'ye inanılmaz ucuz bir fiyat . Yardımına ihtiyacım var kararsız kaldım yardım edersen çok memnun olacağım.
Öncelikle Vatandan gösterdiğin bilgisayarlar arasında önemli bir fark var. 1. bilgisayarın ekranı 17.3'' 2. bilgisayarın ise 15.6''. Bu hem iş hem de oyun için önemli bir faktör.
Ayrıca 1. bilgisayarda GTX 1060, 2.'de ise GTX 1050Tİ var. İkisi arasında da büyük bir fark var.
Bunların dışında ise bildiğim kadarıyla amazon ürün satarken muhtemel vergiyi senden ana ücretle birlikte alıyor. Eğer gümrükte takılırsa amazon senin yerine vergiyi ödüyor ve sen uğraşmıyorsun. Eğer takılmazsa ücreti 1-2 ay içerisinde sana gönderiyor. Yani tahminimce o fiyatın içerisinde vergi de dahil.
Bütün bunların sonunda tercih yine de senin.

Öncelikle Vatandan gösterdiğin bilgisayarlar arasında önemli bir fark var. 1. bilgisayarın ekranı 17.3'' 2. bilgisayarın ise 15.6''. Bu hem iş hem de oyun için önemli bir faktör.
Ayrıca 1. bilgisayarda GTX 1060, 2.'de ise GTX 1050Tİ var. İkisi arasında da büyük bir fark var.
Bunların dışında ise bildiğim kadarıyla amazon ürün satarken muhtemel vergiyi senden ana ücretle birlikte alıyor. Eğer gümrükte takılırsa amazon senin yerine vergiyi ödüyor ve sen uğraşmıyorsun. Eğer takılmazsa ücreti 1-2 ay içerisinde sana gönderiyor. Yani tahminimce o fiyatın içerisinde vergi de dahil.
Bütün bunların sonunda tercih yine de senin.
Cevabın için teşekkür ederim Amazon'da ki ürünü fiyat olarak gerçekten beğendim özellikleri de benim aradığım şekilde . Oyun için kullanmayacağım işim içinde ekranın büyüklüğüne ihtiyacım yok Amazon'dan almamın bir sıkıntısı yoksa Türkiye'den almaktan vazgeçtim gereksiz pahalı . Aklımda kalan soru işareti 5.500 TL gibi bir fiyata bu ürünü sorunsuz alabiliyor muyum Amazon'dan ilk alışverişim olacak . Sen almak isteseydin alır mıydın mesela ? Bu arada ürünün disk özelliklerine baktığımda Serial ATA yazıyor flash disk yerinde de 256 yazıyor SSD'nin olmaması gibi bir problem yok herhalde zahmet olmazsa kontrol edebilir misin. https://www.amazon.com/MSI-GP62MVRX...ing_option-bin:3242350011&th=1#productDetails

Son düzenleme:
Cevabın için teşekkür ederim Amazon'da ki ürünü fiyat olarak gerçekten beğendim özellikleri de benim aradığım şekilde . Oyun için kullanmayacağım işim içinde ekranın büyüklüğüne ihtiyacım yok Amazon'dan almamın bir sıkıntısı yoksa Türkiye'den almaktan vazgeçtim gereksiz pahalı . Aklımda kalan soru işareti 5.500 TL gibi bir fiyata bu ürünü sorunsuz alabiliyor muyum Amazon'dan ilk alışverişim olacak . Sen almak isteseydin alır mıydın mesela ? Bu arada ürünün disk özelliklerine baktığımda Serial ATA yazıyor flash disk yerinde de 256 yazıyor SSD'nin olmaması gibi bir problem yok herhalde zahmet olmazsa kontrol edebilir misin. https://www.amazon.com/MSI-GP62MVRX-Leopard-Pro-661-i7-7700HQ/dp/B06XSMW4SC/ref=sr_1_7?s=pc&ie=UTF8&qid=1515345050&sr=1-7&keywords=msi&refinements=p_n_shipping_option-bin:3242350011&th=1#productDetails
Yok hayır. SSD ile Flash Disk'in temeli aynı. O yüzden öyle yazılmıştır. Serial ATA'da bildiğimiz sata arabirimi. Yani normal bir HDD oda.
Baktığımda da üründe herhangi bir sıkıntı görünmüyor. Ödeme kısmında da vergiyi alıyor. 843 tl. Eğer gümrükte o vergi alınmazsa amazon size geri iade ediyor.
Adsız.png

Yok hayır. SSD ile Flash Disk'in temeli aynı. O yüzden öyle yazılmıştır. Serial ATA'da bildiğimiz sata arabirimi. Yani normal bir HDD oda.
Baktığımda da üründe herhangi bir sıkıntı görünmüyor. Ödeme kısmında da vergiyi alıyor. 843 tl. Eğer gümrükte o vergi alınmazsa amazon size geri iade ediyor.
Eki Görüntüle 275360
Çok teşekkür ederim Akın ilgin,alakan için . Ürünü sipariş ettim geldiğimde inceleme yapıp sana yazarım görüşürüz .

Çok teşekkür ederim Akın ilgin,alakan için . Ürünü sipariş ettim geldiğimde inceleme yapıp sana yazarım görüşürüz .
Ben teşekkür ederim ne demek. Umarım sorunsuz ve istediğin gibi eline ulaşır.
O zaman da beni haberdar edersen fotoğraf vs. ile çok mutlu olurum.
Yine takıldığın bir şey falan olursa yazarsın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı