Çözüldü Kasa çalışmasına rağmen ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Doctor Pikachu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 2 gün önce bilgisayarı sorunsuz bir şekilde kapatmıştım. Ancak dün açmaya çalıştığım zaman kasa çalışıyor ama ekran gelmiyor. Kasanın fanları önce normal devirde sonra ses çıkarmayacak kadar düşük devire geçiyor tekrar yükseliyor. Ekran kartında sorun olmadığını biliyorum. HDMI kablosunda da sorun yok. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
CTRL + SHIFT + Win + B kısayolunu dener misin ekran kartı driverini sıfırlasın. Bir kere başıma gelmişti çözmüştü.

Hocam bu sorundan uzun zamandır muzdaribim çözümünü biliyorsanız yardımcı olabilir misiniz?
Sorunun iki şeyde olduğunu düşünüyorum. Tv'nin hdmı ile monitörünkini değiştirdim şimdi ekran git gel sorunu ortadan kalktı , tv'de de sorun yok. Diğeri , ekran kartımda WHQL(onaylı) 08.05.2024 tarihli en son çıkan driver'i kullanıyorum hiç ekran kararması sorunu yaşamadım kabloyu değiştirip son sürücüye geçtiğimden beri , ama bu olmayacağı anlamına gelmez. Sadece şuan sorun geçti gibi duruyor.

Ürünün garantisi bittiği için itopya kabul etmiyor. Başka bir tamirciden ekran kartında sorun olduğu bildirildi.
Tamircinin kartı tamir etmesi daha çok bozacağı ihtimalinden dolayı pek güvenilir durmuyor. Sisteminde başka bir yerden ödünç ekran kartı alıp deneyebilir misin ? Yada senin kartı başka sisteme takıp denemen gerekli. Eğer rtx 3060'ı taktığın sistemde de sorun oluyorsa başka yola başvururuz.
Merhaba. 2 gün önce bilgisayarı sorunsuz bir şekilde kapatmıştım. Ancak dün açmaya çalıştığım zaman kasa çalışıyor ama ekran gelmiyor. Kasanın fanları önce normal devirde sonra ses çıkarmayacak kadar düşük devire geçiyor tekrar yükseliyor. Ekran kartında sorun olmadığını biliyorum. HDMI kablosunda da sorun yok. Yardımcı olabilir misiniz?

Monitörde sorun olabilir

anakart boot yapamazsa kasa çalıştığı fanlar döndüğü halde görüntünüz gelmez. İşe yarar mı bilemiyorum ama biosa reset atmayı deneyin. Bilgisayarı elektrikten çekip bios pilini çıkartıp 10 saniye kadar bekleyip geri takın. Sonra çalıştırın.

Sorun monitörde veya kabloda değil. Tabii ki yanmadıkları sürece :) Eğer tamamen anlattığınız gibi bir hikaye yaşandıysa, Fişi çekip Power tuşuna 10 sn kadar basılı tutun. Daha sonra kasayı açıp RAM'leri teker teker farklı slotlarda deneyerek çalıştırmayı deneyin.

Monitörde sorun olabilir
Monitörde sorun yok laptopu taktığım zaman görüntü veriyor

Ekran kartı amd mi ? Modeli nedir ? Bilgisayar açılırken anakart bip şeklinde ses çıkartıyor mu ? Çıkartıyorsa sesi tarif edebilir misin ?
Rtx 3060 ti. Anakarttan ses çıkmıyor

Sorun monitörde veya kabloda değil. Tabii ki yanmadıkları sürece :) Eğer tamamen anlattığınız gibi bir hikaye yaşandıysa, Fişi çekip Power tuşuna 10 sn kadar basılı tutun. Daha sonra kasayı açıp RAM'leri teker teker farklı slotlarda deneyerek çalıştırmayı deneyin.
4 tane 8 gb Ram var hepsini birbiriyle mi yer değiştirmem lazım

anakart boot yapamazsa kasa çalıştığı fanlar döndüğü halde görüntünüz gelmez. İşe yarar mı bilemiyorum ama biosa reset atmayı deneyin. Bilgisayarı elektrikten çekip bios pilini çıkartıp 10 saniye kadar bekleyip geri takın. Sonra çalıştırın.
Tamamdır akşam eve gidince bakmam lazım başka bir şey de olabilir mi

Monitörde sorun yok laptopu taktığım zaman görüntü veriyor

Rtx 3060 ti. Anakarttan ses çıkmıyor

4 tane 8 gb Ram var hepsini birbiriyle mi yer değiştirmem lazım
Hayır 1 adet Ram ile çalıştır bilgisayarı. Ramlerde sorun olabilir. Ram sorunları olduğunda görüntü gelmez. Ramler arızalı mı değil mi onu tespit etmeye çalışacağız.

Geri
Yukarı