ASUS, laptopta iade/değişim için en az 3 ölü piksel istiyor

DracheN

Megapat
Yer
Jüpiter
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel Core i5 12400F (6C/12T) GPU: MSI GEFORCE RTX 2060 VENTUS GP OC 6GB GDDR6 192Bit RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3200MHz CL16 Motherboard: MSI H610M BOMBER DDR4 3200MHz(OC) SSD: Kioxia 500GB Exceria NVMe M.2 SSD (1700MB R / 1600MB W) PSU: THERMALTAKE TR2 S 650W 80 PLUS Case: MSI MAG FORGE M100R ARGB Monitor: MSI MAG 251RX 240HZ 1MS GtG 10-bit OS: Windows 11 Home SL
Beyler birkaç gün önce konu açmıştım. ASUS'u aradım. 1 ölü piksel garanti kapsamında değil diyorlar en az 3 olması gerekiyormuş. 15 gün iade hakkımı kullanmak istesem kutusu açılmış kullanılmış ürünler iade kapsamında değildir deniyor Trendyol ve GPN Teknoloji. Aslına bakarsanız ölü piksel rahatsız etmiyor şimdi bir ton THH vs. uğraşmam gerekecek. Artarsa değişim veya iade alınır dediler. Fiyatı da arttı. Böyle kullanmak mantıklı mı?

Hocam Ölü piksel çok göze batmıyorsa kullanmaya devam edin bence bildiğim kadarıyla birçok firma 3ten aşağı ölü piksel garantisi vermiyor thh işi gerçekten belirsiz bazen bekletirken bazende hızlı bir şekilde çözülebilir.

Hocam Ölü piksel çok göze batmıyorsa kullanmaya devam edin bence bildiğim kadarıyla birçok firma 3ten aşağı ölü piksel garantisi vermiyor thh işi gerçekten belirsiz bazen bekletirken bazende hızlı bir şekilde çözülebilir.
Hocam şimdi uğraştıracak süreç mutlaka ciddi büyük bir sorun değil benim için. Sonuç aleyhime de çıkabilir.

Ürünün garanti şartlarında belirtiliyor olması gerekir. Misal Asus'un TFT LCD monitörler için olan garanti şartlarında;

"Bununla beraber, ASUS aşağıdaki koşullarda ASUS Ürününüzün TFT LCD ekranı için garanti hizmeti sağlar:
• 3 parlak piksel, 5 koyu piksel veya toplam 8 parlak ve/veya koyu piksel.
• Bitişik 2 parlak piksel veya bitişik 2 koyu piksel.
• 15 mm’lik çap içerisinde 3 parlak ve/veya koyu piksel. (Not: Parlak piksel, siyah arka plan üzerinde beyaz ya da alt pikseldir. Koyu piksel, siyah dışında renkli bir arka plan üzerinde siyah ya da alt pikseldir.)"*

yazıyor.

*

Ürünün garanti şartlarında belirtiliyor olması gerekir. Misal Asus'un TFT LCD monitörler için olan garanti şartlarında;

"Bununla beraber, ASUS aşağıdaki koşullarda ASUS Ürününüzün TFT LCD ekranı için garanti hizmeti sağlar:
• 3 parlak piksel, 5 koyu piksel veya toplam 8 parlak ve/veya koyu piksel.
• Bitişik 2 parlak piksel veya bitişik 2 koyu piksel.
• 15 mm’lik çap içerisinde 3 parlak ve/veya koyu piksel. (Not: Parlak piksel, siyah arka plan üzerinde beyaz ya da alt pikseldir. Koyu piksel, siyah dışında renkli bir arka plan üzerinde siyah ya da alt pikseldir.)"*

yazıyor.

*
Hocam benim model : asus tuf gaming fx706li hx175. Asus müşteri hizmetlerini hem aradım hem de canlı destekten görüştüm 3-5 olması gerekiyormuş.

Yüksek ihtimalle doğru söylüyorlar o zaman. Daha önceden hiç dikkat etmediğim bir konuydu. Sayenizde bilgilenmiş de olduk.
Rica ederim hocam, şu an benim yapabileceğim bir şey yok değil mi iade ve değişim için?

14 gün içinde sebepsiz ve koşulsuz iade hakkınız var. THH başvurmanız durumunda karar lehinize çıkar. Evet biraz geç karar çıkıyor ama sonunda karar lehine çıkar. Hatta bunu bilen firmalar THH tarafından bilgilendirme aldıklarında seninle iletişime geçerek direkt iade alabiliyor. Bende senin gibi 3 ay uğraştım Asus iade almamıştı. Başvurdum 1 ay sonra ürünü göndermemi ve iade kabul edileceği söylendi Asus tarafından.

Garanti belgesinde belirtilmemiş olsaydı olabilirdi. Artarsa, anca o şekilde olabilir gibi gözüküyor.
Anladım hocam teşekkür ederim.
14 gün içinde sebepsiz ve koşulsuz iade hakkınız var. THH başvurmanız durumunda karar lehinize çıkar. Evet biraz geç karar çıkıyor ama sonunda karar lehine çıkar. Hatta bunu bilen firmalar THH tarafından bilgilendirme aldıklarında seninle iletişime geçerek direkt iade alabiliyor. Bende senin gibi 3 ay uğraştım Asus iade almamıştı. Başvurdum 1 ay sonra ürünü göndermemi ve iade kabul edileceği söylendi Asus tarafından.
Hocam kesin lehime çıkar mı çok mu uğraştırır bu süreç?

Geri
Yukarı