ASUS ROG STRIX G16 laptop ölü piksel değişim / iade

GuaLP

Hectopat
Merhaba, yaklaşık on gün önce satın aldığım ASUS ROG STRIX G16 614jı 4070'li modelde ölü piksel çıktı. Başta ölü piksel görmüştüm fakat diğerinden daha az belirgin olan bir ölü piksel daha tespit ettim. İlk önce ASUS müşteri hizmetlerini aradım ve teknik servis departmanına sordum. Aradığım zaman tek ölü pikseli biliyordum tek ölü pikselle değişim / iade yapıp yapamayacağımı sordum ve 4-5 ölü piksele kadar performansa etki etmediği için garanti kapsamında yararlanamıyorsunuz tarzı bir cevap aldım. Daha sonra aldığım mağaza olan Gamersarena'yı aradım onlar doa raporu alırsam iade / değişim olacağını söylediler.

Şimdi ürün ayıplı olduğu için gamersarena'ya iade değişim yapabilmem gerekiyor diye biliyorum ama ASUS'a yapılan iade / değişim ile mağazaya yapacağım iade değişim farklı mı kabul ediliyor? ASUS direkt garanti kapsamında yardım etmese de doa raporuna gönderdiğim de iade / değişim çıkabiliyor mu? Bir de laptopumda bulutlanma ve coil-whine var. Ölü pikselli ayıplı mal kullanmak istemiyorum ve her türlü değişim yapmak istiyorum, ölü pikselin yanında ekteki görseldeki kadar bulutlanma ve ROG'larda olan coil whine ile Doa'dan geçer miyim aydınlatabilirseniz çok teşekkür ederim.

Dipnot: İşaretlemediğim dışındaki siyahlıkların toz olduğundan eminim.
WhatsApp Görsel 2024-01-05 saat 22.27.49_5ef8ec58.jpg

WhatsApp Görsel 2024-01-05 saat 22.27.49_fa217aae.jpg

WhatsApp Görsel 2024-01-05 saat 22.27.48_a5264140.jpg

Doa raporunu ASUS veriyor zaten. Gamers arenada bu rapor karşılığında size yeni cihaz/para iadesi yapıyor. Telefondan ziyade direk servise bırakmanız daha doğru olur.
ASUS servisi biraz tuhaf, cihazları beğenmeyip iade edebilende var, benim gibi 2 -3 kez sorunlu cihaz gönderip sonuç alamayanda var.

Doa raporunu ASUS veriyor zaten. Gamers arenada bu rapor karşılığında size yeni cihaz/para iadesi yapıyor. Telefondan ziyade direk servise bırakmanız daha doğru olur.
ASUS servisi biraz tuhaf, cihazları beğenmeyip iade edebilende var, benim gibi 2 -3 kez sorunlu cihaz gönderip sonuç alamayanda var.
Hocam bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim, hasta olmam nedeniyle 14 gün cayma hakkını kaçırdım. DOA raporu çıktıktan sonra bu 14 günle ilgili bir şart yok değil mi N11 ve satıcıya iade etmemle ilgili?

Hocam bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim, hasta olmam nedeniyle 14 gün cayma hakkını kaçırdım. DOA raporu çıktıktan sonra bu 14 günle ilgili bir şart yok değil mi N11 ve satıcıya iade etmemle ilgili?

14 gün içinde cayma hakkı ürünü açmadığınız zaman geçerli. Doa raporu ürün kusurlu olduğunda ASUS tarafından veriliyor. Bilgisayar zaten ASUS'ta kalıyor, sizde satıcıya gönderiyorsunuz ve yeni bir ürün ya da para iadesi talep ediyorsunuz.

14 günlük cayma hakkı geçtiyse DOA raporunu servis verir. Bu ölü piksele de DOA raporu vermeyeceği için ölü pikselli kullanmanız gerekecek. Tipik SMS Infocomm rezaleti işte. MSI laptoplardaki ölü piksellere panel değişimi yapıyor, en azından panel değişimi için zorlayın biraz. Sırf bu servis rezaleti yüzünden bile Asus alınmaz işte. 8 defa sorun yaşadığım servis aradan geçen 3 yılın ardından da şaşırtmıyor.

Geri
Yukarı