ASUS laptoptan cızırtı sesi geliyor

Büyük ihtimalle Coil Whine olduğunu düşünüyorum. Bobinlerden kaynaklanan bir ses ve çıkardığı sesten başka bir sorun yaratmaz. Eğer ses çok rahatsız ediyorsa garantiye göndererek değişim isteyebilirsiniz ancak değişimden gelen cihazda da bu sorun olabilir. Birçok cihazda Coil Whine problemi mevcut. Kendi kullandığım 2 senelik laptopu açtığım bile aman aman bir toz yoktu. Sizin iki aylık cihazınızda da bu sorunun tozdan dolayı olduğunu düşünmüyorum. Forumda ki çok akıllı olup tavsiye veren kişileri dinleyerek kesinlikle açma laptopu. Önce garanti şartlarını araştır kimi firmalar cihazlarının açılıp temizlenmesine, Ram veya SSD değişimi gibi basit işlemlerin yapılmasına izin verirken kimi firmalar da direkt olarak garanti dışı bırakmaktadır. Boşu boşuna 2 aylık cihazın garantisinden olma.

Laptopun daha 2 aylık sakın kendin temizlemeye falan çalışma, arka kasadaki bir vidaya dahi dokunduğun an garantisi gider, ayrıca 2 ayda fanlardan öyle bir ses gelmez, sorunun coil whine büyük ihtimalle. Bilgiysayarı oyun oynamak gibi yük altına sokan şeyler yaptığında da elektrik tüketimi artacağı için yaptığı seste artacaktır, bir çözümü olmayan ve performansı etkilemeyen bir sorun.
iç rahatlatıcı bir adam. Max Rockatansky

Büyük ihtimalle Coil Whine olduğunu düşünüyorum. Bobinlerden kaynaklanan bir ses ve çıkardığı sesten başka bir sorun yaratmaz. Eğer çok rahatsız ediyorsa ses garantiye göndererek değişim isteyebilirsiniz ancak değişimden gelen cihazda da bu sorun olabilir. Birçok cihazda Coil Whine problemi mevcut. Kendi kullandığım 2 senelik laptopu açtığım bile aman aman bir toz yoktu. Sizin iki aylık cihazınızda da bu sorunun tozdan dolayı olduğunu düşünmüyorum. Forumda ki çok akıllı olup tavsiye veren kişileri dinleyerek kesinlikle açma laptopu. Önce garanti şartlarını araştır kimi firmalar cihazlarının açılıp temizlenmesine, Ram veya SSD değişimi gibi basit işlemlerin yapılmasına izin verirken kimi firmalar da direkt olarak garanti dışı bırakmaktadır. Boşu boşuna 2 aylık cihazın garantisinden olma.
direkt asus müşteri hizmetini arayıp sorucam pazartesi ama çok rahatsız etmiyor klavyeye kulağımı sokunca duyuluyor sesi ben huyluyum biraz :D

iç rahatlatıcı bir adam. Max Rockatansky

direkt asus müşteri hizmetini arayıp sorucam pazartesi ama çok rahatsız etmiyor klavyeye kulağımı sokunca duyuluyor sesi ben huyluyum biraz :D
Hocam sadece klavyeye kulağınızı sokunca duyuluyorsa bence kesinlikle Coil Whine. Herhangi bir performans sorunu yaşatmayacağı için ben hiç açmazdım cihazı.

Hocam sadece klavyeye kulağınızı sokunca duyuluyorsa bence kesinlikle Coil Whine. Herhangi bir performans sorunu yaşatmayacağı için ben hiç açmazdım cihazı.

Ustam gece kulaklığı çıkardığımda falan duyuluyor ama etraf sessiz yani ondandır normal de de fan dönmediğğinde çok az bir ses geliyor öyle aman aman değil bende huylanınca odaklanarak dinlemeye çalışıyorujm hayliyle duyuyorum coil whinedir benim de içim rahatladı bir şu an

Laptopun daha 2 aylık sakın kendin temizlemeye falan çalışma, arka kasadaki bir vidaya dahi dokunduğun an garantisi gider, ayrıca 2 ayda fanlardan öyle bir ses gelmez, sorunun coil whine büyük ihtimalle. Bilgiysayarı oyun oynamak gibi yük altına sokan şeyler yaptığında da elektrik tüketimi artacağı için yaptığı seste artacaktır, bir çözümü olmayan ve performansı etkilemeyen bir sorun.
abim bugün oyunu yeni açtım kulaklığı çıkardığımda çok ufak bir biçimde cızırtı geldi ama ekran kartı ultimate de

Son düzenleme:
Bende aynı sorun var Asus rog strix marka dizüstü bilgisayarımda kılavyeden cız sesi geliyor mause hareket ettirince değişiyor ses bu normal mi acaba

Yeni konular

Geri
Yukarı