ASUS M2A-VM 4GB RAM Aldıktan Sonra Mavi Ekran

Emir AKBAŞ

Kilopat
Yer
Mordor
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600H
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 3050
Ram: Kingston 2*8 GB DDR4 3200 MHZ
Meslek
Web developer
Arkadaşlar merhaba benim sistemimin RAM'i bana yetmiyodu 2 GB RAM ben de geçenlerde 4 GB RAM aldım 2+2 ayrı toplamda 6 GB RAM oluyor fakat ben RAM'leri taktığımda windows 7'de PC açılıyor ama bozuk bir ses çıkıyor. Windows 8'e geçtim bu sefer de mavi ekran hatası alıyorum RAM'ları ayrı slotlara taktım sistem 2 GB RAM. Tek alıyor ama internetten araştırdığımda anakartım 8 GB RAM'e kadar destekliyor fakat ben bir türlü yapamadım.

Anakart: ASUS M2A-VM
Ram: DDR2 800Mhz
İşlemci: AMD Athlon 64 X2
Ekran kartı: Radeon X1650 Series

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke satın almadan önce araştırsaydın veya konu açsaydın. Altta attığım link anakartının desteklediği RAM lerin listesi. Orada aratma da " DDR2 800 2048MB ELPIDA E1108AB-8E-E(ECC) N/A N/A DS EBE21EE8ABFA-8E-E v v" belirttiğin MHz de ve boyutta sadece bu belleği destekliyor. Ha diyeceksin ki ben önceden 2 GB 800 MHz RAM kullanıyordum bu belgelerde sıkıntı var. Bir bakıma haklısın eğer böyle dersen. Bu listede RAM leri fazla incelemeden belli bir kısımda inceleyerek yolluyorlar. Bazı anakartlar desteklediği RAM listesinde olmayan kartları çalıştırabiliyor hatta MAX 8GB diyen anakartlar 16 GB dahi çalıştırabiliyor ama dediğim gibi şansa olan bir olay bu. Slotların yerini değiştirerek dene. Belki öyle düzelebilir. Olmazsa sıra sıra kombinasyonlar dene. Örneğin yeni aldıklarını sadece farklı slotlara 4 GB olacak şekilde tak. Ve ya eski çalışanla herhangi birini 4 GB olarak tanıtmaya çalış. Ama kasanın içini açarken RAM slotlarını değiştirmeden önce FİŞİ ÇEKMEYİ VE 2 3 SANİYE POWER TUŞUNA BASIP KASADAKİ ELEKTRİĞİ ALMAYI UNUTMA. Yoksa elindekilerden de olabilirsin.
Buda link http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb..._QVL.pdf?_ga=1.99007070.1910883853.1470093611

Hocam çok saolun ben denedim ama olmuyor RAM'leri değiştirdim 2+2 ayrı RAM ile aynı marka KİNGSTON ayrı SLOTLARA taktığımda açılıyor fakat bozuk bir ses geliyor.
Bu sorunu uzun zaman önce sormuştum ve çözümünü bulmam yine uzun sürmedi, fakat unuttuğumdan yazamadım arkadaşlar ve sorunun çözümü BIOS güncellemesi!

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı