RAM ve harddisk aldıktan sonra mavi ekran

Zaquare

Hectopat
Daha fazla  
RAM ve harddisk aldıktan sonra üçüncü kez mavi ekran verdi RAM'de a-XMP özelliği açık bir problem olur mu sizce kapatsam düzelir mi? Bir cevap bekliyorum. Üçüncü kez mavi ekran verdi. Video izliyordum bir anda ses böyle kaldı "zırrrrrrr" diye kaldı ve mavi ekran verdi.

HDD'yi aldıktan sonra ekstra olarak mı taktınız? Yoksa eskisini çıkarıp bu yenisini mi taktınız? Ayrıca eski RAM hangisiydi yeni RAM hangisiydi. Minidump dosyalarını yükleyin arkadaşlar da yardımcı olacaktır.

XMP'yi açınca bende de zzzt gibi bir donma ve sistem kapanması oluyor XMP'yi kapalı kullandım sorun çıkmadı fakat bugün manuel olarak 2933 MHZ'ye çektim deniyorum sistemi.

Hocam bir kaç kişiyede sistem topladım her birine b450m'in farklı serilerini aldırdım hepsinde de ne zaman XMP'yi açsam bilgisayar sapıtıyor mvi ekran falan veriyor. Sebebini bulamadım bi türlü bios update de yaptım aynı

HDD'yi aldıktan sonra ekstra olarak mı taktınız? Yoksa eskisini çıkarıp bu yenisini mi taktınız? Ayrıca eski RAM hangisiydi yeni RAM hangisiydi. Minidump dosyalarını yükleyin arkadaşlar da yardımcı olacaktır.

XMP'yi açınca bende de zzzt gibi bir donma ve sistem kapanması oluyor XMP'yi kapalı kullandım sorun çıkmadı fakat bugün manuel olarak 2933 MHZ'ye çektim deniyorum sistemi.
500GB SSD vardı 1TB HDD aldım ek olarak bu kadar.
Hocam bir kaç kişiyede sistem topladım her birine b450m'in farklı serilerini aldırdım hepsinde de ne zaman XMP'yi açsam bilgisayar sapıtıyor mvi ekran falan veriyor. Sebebini bulamadım bi türlü bios update de yaptım aynı
Bios güncellemem gerekiyormu peki xmp açınca burası hep aynıydı.
1593007500701.png

Ram kaç mhz destekliyorsa bir altını verin eğer kendi değerinde kullanmak istiyorsanız voltajı biraz yükseltmek gerekiyor. Bunula ilgili videolar var youtube da

Ram kaç mhz destekliyorsa bir altını verin eğer kendi değerinde kullanmak istiyorsanız voltajı biraz yükseltmek gerekiyor. Bunula ilgili videolar var youtube da
Ben XMP'yi açmadan direkt 2933 MHZ'yi seçtim, BIOS'ta 1.3572v falan olsa gerek başka bir şey yapmama gerek var mı? Sanırım en son sürüm BIOS XMP profillerini bozmuş olabilir.

Ben XMP'yi açmadan direkt 2933 MHZ'yi seçtim, BIOS'ta 1.3572v falan olsa gerek başka bir şey yapmama gerek var mı? Sanırım en son sürüm BIOS XMP profillerini bozmuş olabilir.
Gerek yok düzgün çalışıyorsa fazla kurcalamayın

Çalışıyor şu an fakat önceden XMP açıkken ne zaman kapanacağı belli olmuyordu. Sonra XMP'yi kapattıktan sonra 10 gündür temiz kullandım bugün manuel olarak ayarladım.
500GB SSD vardı 1TB HDD aldım ek olarak bu kadar.

Bios güncellemem gerekiyormu peki xmp açınca burası hep aynıydı. Eki Görüntüle 599731

Oraya nerden bakıyorsun görev yöneticisinden bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı