Asus M5A78L-M LX3 anakart Reset Sorunu

trydamere87

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.

• Asus M5A78L-M LX3 anakart
  • AMD FX-6300 işlemci
  • Gskill 8 gb ram
  • Amd 6850 ekran kartı

Bunlardan oluşan 8 adet sistemim var. Sistemin 1 tanesine win 7 x64 yüklendi ve diğer hepsine acronis programı ile kopya yapıldı. 3 tanesinde reset sorunu var. Reset atan bilgisayarımın ram, hdd, güç kaynağı, ekran kartını değiştirdim. Reset atmaya devam etti. Fakat anakartı değiştirdiğimde sorun düzeldi. Reset atan bilgisayarımın anakartını ise hiç reset atmayan bir kasaya taktığımda o kasada reset atmaya başladı. Yani sorun anakarttan kaynaklanıyor.

Anakartımı asus yetkili servisi çizgi elektroniğe 3 kez gönderdim. Sorun yok deyip geri gönderdiler. Ama ben hala reset problemi yaşıyorum. Bu anakartın bozuk olduğunu servise nasıl ispatlayabilirim.

Sizlere minidump dosyamıda paylaşıyorum.

Скачать файл Minidump.rar. Скачать бесплатно и без регистрации с TurboBit.net

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM3+/M5A78L-M_LX3/M5A78L-M-LX3-ASUS-1101.zip
Biosunuz 1101 versionundan düşük ise güncelleyin.
FX serisi işlemcinin 990 serisi harici anakart ile kullanılmaması gerektiğini kaç kere söylüyorum ancak dinleyen çok az.
Siz birde 970'i bırakın 780 olanı seçmişsiniz. Yedekten format atmayın sağlam bir format dvd'si ile formatı atın. Temiz kurulum yapın.
Verilen hatalar genel olarak HDD ve yazılımsal kaynaklı. Çoğunlukla işletim sistemi ve kullandığın programlar ile alakalı. Format atıp dediğim şekilde güncel driverleri yükleyip Windows güncellemelerini yapın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı