Asus M5A78L-M/USB3 Sisteme Yükseltme

heavystorm01

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Başınızı şişirmeden durumu özet geçeyim. 4000 tl bütçem var ve hali hazırda orta seviye denilebilecek amd bir sisteme sahibim.

SİSTEM:

Bu sistemi canlandırabilir miyiz yoksa günümüz oyunlarını oynayabilmek için yeni bir sistem mi toplamalıyım ?

R9 270X günümüz güçlü oyunlarını(GTA V, Shadow of Mordor) Ultra olmasa da High ayarlarda oynatabilecek kapasitede midir ?

Kasa, Güç kaynağı, HDD, CD-ROM gibi basit görünen ama 600-700 tl lik ekipmanım sabit kalabilir.
Anakart-işlemci-ekran kartını komple değişip intel bir sistem kurabilirim. Yada tavsiyelerinizle parça değişimi yaparak AMD sistemle yoluma devam edebilirim.

Gerçekten işi bilen uzmanların tavsiye ve görüşlerine ihtiyacım var.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim şuan ki tavsiyem, hiç bir parça almamanız. Elinizde ki sistem kötü bir sistem değil. Doların düşmesini bekleyin. O zamana kadar işinizi görecektir.

Benim şuan ki tavsiyem, hiç bir parça almamanız. Elinizde ki sistem kötü bir sistem değil. Doların düşmesini bekleyin. O zamana kadar işinizi görecektir.

Güncel oyunları oynayamıyorum. Param var takviye yapmak istiyorum. Biraz araştırma yaptım. Bu eklemeler sizce pc yi kendine getirirmi ? Bu eklemeler sonucu 500 watt power supply yeterli olur mu onuda merak etmekteyim.

T5DPe9b.jpg

Kardeşim bence bilgisayarı sat 4000 tl bütçene o parayı ekle yeni bir üst seviye oyuncu bilgisayarı al. Gtx 780 Ti koy.

Eski sisteminden bir tek RAMleri kullanabilirsin başkada bir şey olmaz. Ki bence sistemin iyi yani bunu bulamayan o kadar çok insan var ki herhalde Ultra bağımlısısın.

Eski sisteminden bir tek RAMleri kullanabilirsin başkada bir şey olmaz. Ki bence sistemin iyi yani bunu bulamayan o kadar çok insan var ki herhalde Ultra bağımlısısın.

Bu sistemle GTA V i minumum ayarlarda oynayamıyorum. Fps 50-60 arası geziyor fakat silahlı sanheler de, araba kullanırken ekran kare kare ilerliyor, oyun keyif vermiyor.

Aslında sistemime Cm Hyper 120 evo ekleyip, 6300'ı 4.5 ghz e overclock edersem sanırım sorunu çözerim. Ama low ayarlarda bi yere kadar kardeşim :)

6300 islemci her ise yarayan bir islemci. Ama cok istiyorsan 1700 lira kullanip fx8350 ve gtx970 al power supply minimum 550w yap ama gerek yok. Bir sene bekle seneye yeni sistemi kurarsin...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı