Asus M5A97 anakart ve 970 Evo M2 SSD uyumu

XperiaTR

Kilopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2 SSD disk aldım. Anakartım ASUS M5A97 R2.0
M. 2 SSD. Dönüştürücü ile anakartıma montajını yaptığım bu disk bilgisayarı açtığımda depolama birimi olarak çalışıyor ancak format atıp içine Windows yüklediğimde M.2 SSD BIOS tarafından Boot edilemiyor ve görünmüyor. Bu sebeple ürünü kullanamıyorum.
ASUS M5A97 R2.0 Anakart kullanıpta M.2 SSD'yi sorunsuzca kullanabilen var mı? Varsa nasıl bir yol izlediğini paylaşabilir mi acaba?
Şu an M.2 SSD'yi kullanamıyorum ve incehesap.com firmasıda 2. Günde ürünü iade ettiğim halde veri yollarında kullanıcı kaynaklı hasar mevcut bahanesi ile ürünü iade almayıp işi yokuşa sürüyor. Hakem heyetine başvuracağım ancak eğer anakartımda bu ürünü çalıştırmamın bir yolu var ise uğraşmayıp ürünü kullanmayı düşünüyorum.
Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalıştırmanın yolunu bilmiyorum ama 2. Günde kullanıcı kaynaklı ne hasar olabilir? Telefon mu bu düşsün sağında solunda ezik olsun hasar kaydı tutulsun. Sanarsınız sürekli elinizde gezdirdinizde 2 günde SSD'ye hasar verdiniz.

İncehesap.com'un bu tutumunu hiç beğenmedim.

Çalıştırmanın yolunu bilmiyorum ama 2. Günde kullanıcı kaynaklı ne hasar olabilir? Telefon mu bu düşsün sağında solunda ezik olsun hasar kaydı tutulsun. Sanarsınız sürekli elinizde gezdirdinizde 2 günde SSD'ye hasar verdiniz.

İncehesap.com'un bu tutumunu hiç beğenmedim.
Maalesef İncehesap.com kurumsallıktan ve müşteri memnuniyetinden tamamen uzak asla alışveriş yapılmayacak bir yer. Cayma Hakkını dahi Gasp etmeye çalışan basit bir topluluk.

İadenizi alıp neredeyse yarı fiyatına Samsung'un SATA SSD'lerinden alın. Anakart desteklemiyorsa dönüştürücüyle, onunla bununla uğraşmaya gerek yok.

İadenizi alıp neredeyse yarı fiyatına Samsung'un SATA SSD'lerinden alın. Anakart desteklemiyorsa dönüştürücüyle, onunla bununla uğraşmaya gerek yok.
Tüketici Hakem Heyetine başvurdum iade için İnceHesap kurumsallıktan uzak bir firmacık olduğu için 2.gün iade edilen kullanmadığım bir üründe kullanıcı kaynaklı hasar sebebiyle iade almadı :))

anakartinin son surum biosuna nvme suruculerinin aktarilmasi gerektigi yaziyor arastirmalarimda
@XperiaTR kardes öyle tanıtamazsınız m2 ssd yı. önce son bios guncel romunu nvmtools ile modlamalısınız. sonra modladıgınız biosu anakartta yuklemelısınız. bios ayarlarını UEFİ yaptıktan sonra sistem full artı full

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı