Asus M5A97 Evo Anakart Açılmıyor

Eothraen

Hectopat
Daha fazla  
Dün gece bilgisayarımı kapatıp evden çıktım. Bu akşam üzeri gelip power tuşuna bastığımda bilgisayarımı açamadım. Anakart üzerindeki ledler yanıyor, anakarta güç geliyor ancak power tuşuna basınca herhangi bir aktivite olmuyor. Sistemde olan tek aktivite 1 saniyelik ön tarafta led fan var onun ledleri yanıyor ve sönüyor. @son_goku @MF

Sistem Bileşenleri :
  • Asus m5a97 Evo Anakart
  • GTX 760 Ekran Kartı
  • Cooler Master Gx 650w 80+ Güç Kaynağı
  • AMD Fx 6300 İşlemci
  • Samsung 120 Gb SSD
  • WD Green 500 GB HDD
  • Zalman Z3 Plus Kasa

Son düzenleme:
Kastınız kısa devre ise bu olay ilk montajda olmazmıydı. Ben 5 aydır sorunsuz kullanıyorum. 15 saat sonra açmayı deniyorum açılmıyor.

@MF Uzay montaj yaptım. Anakart üst bölümündeki 4+4pin CPU kablosunu takmazsam eğer işlemci fanlar + fanlar + ekran kartı sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Ama o kablo takılı olmadığı için doğal olarak ekrana görüntü gelmiyor. O kabloyu takıp çalıştırmayı denediğimde ise anakart üzerinde 1 saniyelik süre içinde kırmızı bi ışık yanıyor. Sanırım o kabloda bir sorun var. PSU'yu garantiye yollamayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı