Asus m5a97 arka braket sorunu

Daha fazla  
Herkese merhaba , Vatandan almış olduğum Asus m5a97 R2.0 Anakartın kutu içeriğinden arka panel veya braket tam olarak ne deniyorsa o parça çıkmadı. Arka panel olmadan anakartın montajını yapsam bu şekilde kullansam sorun teşkil edermi ? Maalesef vatan bilgisayarın iade süresi en az 10 gün sürüyormuş ve buda çok uzun bir süre.. Bu sebeple arka panelsiz montaj yapmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer öyle bir şekilde montaj yaparsanız. Kasanız toz içinde kalır. Ve elektrik kaçağı olabilir. Bu yüzden arka panel olmadan montaj yapmanızı tavsiye etmiyorum.

Dostum, nasıl bir elektrik kaçağı olacak? Trafomu bu? Bir sıkıntı olmaz. Biraz toz toplayabilir ama. Onuda 6 ayda bir basınçlı hava üfleyen cihaz ile temizletebilirsin. 30 saniye bile sürmüyor temizlemesi.

Panel yerine toz girmemesi için ince bir sünger çekip girişlere göre kesmeyi düşünüyorum aslında veya 2. seçenek olarak bu arka paneli temin edebileceğimiz bir yer varmı veya satmayı düşünen bir arkadaş ?

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar gerekli bir şey değil kardeşim. Bırak girsin toz. Sen ne yaparsan yap o toz oraya girecek. 8 ayda bir değilde 7 ayda bir temizlersin bilgisayarını.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı