ASUS M5A97 ısınma sorunu

Sefacan

Hectopat
Daha fazla  
Anakartı alıcam fakat ısınma sorunu olduğu söyleniyor, ASUS M5A97 LE modelinin diğer modelleride ısınıyormu, kullanan arkadaşlar memnunmu?

Asus M5a97 R2.0 kullanıyorum. Ana kart boşta 30 yükte 34 derece ve çok normal bir değer. Tabi bence kasanında etkisi var. Haf 912 Advencede kullanıyorum ve ana karta yakın 20 CM'lik bir fan var kasa üstünde buz gibi üflüyor. :)

Tekincem kullandığın kaç fan var fazladan fan var mı yoksa 4 mü? Bir de le modeli mi ona göre le modelini alacam.

Son düzenleyen: Moderatör:
LE modelde ön usb 3.0 portu yok. Kasanda varsa kullanma imkanın olmaz. Ama usb 3.0 to usb 2.0 çevirici alırsın halledersin. Ve kuzey köprüsü mosfet soğutucu yok. Düz olan modele göre biraz ısınır ama zararı olacağını sanmam.

Ben Msi 970A ana kartını yazmıştım kağıda. Orada ki yetkililer fiyat yakın diye LE modelini önerdiler bir de daha performanslı dediler ben bu yüzden aldım. Yoksa tabii ki uçurum fiyat farkı yok. Düz model alınabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı