Asus M5A97 LE 2.0 Anakart Nasıldır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

s_l_c_n

Hectopat
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Meslek
Çalışan - Öğrenci
Yeni bilgisayar topladım. Anakart olarak ise asus M5A97 LE 2.0 modelini seçtim. Forumlarda okuduğum kadarıyla kimse bu kartı önermedi ama bu sitenin sistem toplama rehberinde yer alan anakart bu karttı. Sizce bu kart nasıl ?

Öncelikle asla alınmaması gereken bir kart. Sebebi hem üstündeki portların çok basit kalması, ön 3.0 desteğinin olmaması ve hemde ileride OC yapılacağı zaman mosfetleri olmadığından dolayı OC'nin önüne geçmesi şeklinde sıralayabiliriz. En azından düz sürüm olan M5A97 r2.0 alınmalı ki ileride rahat edebilesiniz.

Ben pek öyle OC falan yapmayı düşünmüyorum. İşimi görmesi yeterli. Usb olarak zaten arkada olan 2 portu'da bana yetiyor. Aklıma takılan sorun ısınması diyorlar. Bir kaç forum sitesinden okuduğum kadarıyla öyle okumuştum. Şu an işimi görüyor. Bir problem yaşamadım açıkcası. Gayet stabil bir şekilde oyunları akıcı bir şekilde oynayabiliyorum.

İşimi gördüğü sürece bana sıkıntı çıkartmasın yeter :)

L.E 2.0 olan versiyonda VRM lerde soğutucu yok o yüzden ısınabilir ama kasa ve fanlar yeterli ise ve kasan çok sıcak bir ortamda durmuyor ise ısınma problemi bileşenlere zarar verecek düzeyde olmaz. Aralarında 40 tl gibi bir fark varken de L.E alınmaz :) Güzel bir kasa alırsan önde ekstra usb 3.0 portun da olur.

Kasanın soğutması iyi ise bişe olmaz . Bende Le modelini kullanıyorum .

Oyun oynarken fazla ısındığını zannetmiyorum. Zira Crysis 3 oynadım. 1-2 saat ve ardından kontrol ettim. Isılarını boştayken 28 derece olan anakart, oyun oynarken 30 -33 civarı. İşlemci ise 45- 50 falan. Zaten işlemcinin ısınmasını normal gördüm ama ankartta fazla ısınma mevcut değil şuan. :)

- - - Güncellendi - - -

Ek olarak soğutma aldım. Şu an bir sıkıntım olmadı. Oyunlarda falan Cool Master Hyper T4 modelini kullanıyorum. Gayet iyi bir soğutucu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı