ASUS M5A97 Overclock

Jr Master

Hectopat
Yer
Ankara
Benim anakart Asus M5A97; ama hızı bir türlü artıramadım. Şimdi bu BIOS arayüzünde üç tane resim var. Sağ taraftakine basınca otomatik OC olması gerekmiyor mu?

BIOS'a tekrar girip baktım farketmemişim güncel değilmiş. Ramler 1439 Mhz görünüyordu. Hemen güncelledim şuan 1600Mhz görünüyor. Benim RAM'ler 1866Mhz AI Twiker diye bir şey vardı tam hatırlamıyorum. Ordan mı yapcam RAM'leri 1866Mhz. Memory Frequency diye bir şey vardı. Tekrar deneyim Overclock'u.

- - - Güncellendi - - -

Bir de ikna etmeyen şey Bilgisayarım'a sağ tıklayıp özellikler diyince hala 3.3Ghz görünüyordu.

- - - Güncellendi - - -

Şimdi tekrar denedim. BIOS'a ilk girdiğimde RAM'ler 1600Mhz görünüyordu. En sağdakini seçip 'Save and Reboot' dedikten sonra tekrar BIOS'a girip bakınca RAM'ler 1439Mhz görünüyordu.

- - - Güncellendi - - -

Frequency değerleri

Current CPU Speed : 3602
Target CPU Speed : 3564
Current Memory Frequency : 1439
Current NB Frequency : 2160
Current HT Link Speed : 2160

Sen şimdi bellekleri mi OC etmek istiyorsun işlemciyi mi? Yoksa bellekleri neden 1866'da çalıştıramıyorum mu diyorsun? İşlemcin 3.3'ten 3.6 ya OC olmuş. Bellekleri ise Advanced Settings'te bir ayar vardı oradan seçiyorduk ama şimdi girip bakamadığım için hatırlamıyorum. Bilgin varsa BIOS'ta biraz gezin yoksa ben öğrenip yazıcam tekrar.

OC moduna alınca bellekler 1866 Mhz veya üstüne çıkabilir bence.

- - - Güncellendi - - -

MemOK! tuşu var kartının üstünde. Ona basarak bilgisayarını açmayı dene.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı