Asus M5A97 tabanlı sistem önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yazdığın anakartı kullanıyorum. Kuzey köprüsüne elim deyince yakıyor. A99 serisinde mosfet ve köprüyle bağlantı kurmuşlar. Rahatlatmışlar biraz daha ama başka bir sıkıntısını görmedim. Ancak 990 serisi bir anakart almanı tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağ ol, arkadaşım.

Aslında o anakartı forumda kullanan bir çok arkadaşımız var. Hiç sorun yaşamadılar diye hatırlıyorum.
Ekran kartında ise aslında yakın sayılırlar birbirlerine her iki kartta. Hangisini alırsan al pişman olmazsın. Ben GTX 780 alırdım. Sundukları yazılımlardan dolayı.

Aslında o anakartı forumda kullanan bir çok arkadaşımız var. Hiç sorun yaşamadılar diye hatırlıyorum.
Ekran kartında ise aslında yakın sayılırlar birbirlerine her iki kartta. Hangisini alırsan al pişman olmazsın. Ben GTX 780 alırdım. Sundukları yazılımlardan dolayı.
Yorumun için çok sağ ol. Peki kasa sistem için yeterli mi?

GTX 780 biraz daha iyi olacaktır. GTX 780 içinde daha fazla transistör var bu yüzden işlemleri daha rahat ve çabuk yapacaktır. GTX 780'nin ram'lerin hızı daha yüksek bu yüzden veri alış-verişi daha hızlı olacaktır. R9 290'ın içinde daha fazla ROP ünitesi var ve çekirdek hızı daha yüksek fakat çekirdeğinin içinde daha az transistör olması ve daha az shader olmasından dolayı GTX 780 biraz daha iyi olacaktır muhtemelen.

ASUS GTX 780 Ti DirectCU II | techPowerUp GPU Database
PowerColor PCS+ R9 290 | techPowerUp GPU Database

GTX 780 biraz daha iyi olacaktır. GTX 780 içinde daha fazla transistör var bu yüzden işlemleri daha rahat ve çabuk yapacaktır. GTX 780'nin ram'lerin hızı daha yüksek bu yüzden veri alış-verişi daha hızlı olacaktır. R9 290'ın içinde daha fazla ROP ünitesi var ve çekirdek hızı daha yüksek fakat çekirdeğinin içinde daha az transistör olması ve daha az shader olmasından dolayı GTX 780 biraz daha iyi olacaktır muhtemelen.

ASUS GTX 780 Ti DirectCU II | techPowerUp GPU Database
PowerColor PCS+ R9 290 | techPowerUp GPU Database
Saol kardeşim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı