ASUS M5A97 ve EVO modeli arasındaki farklar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ömer Gündüz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaslar bu 2 model arasindaki fark nedir? Ben standart versiyonunu kullaniyorum. Bu anakart ve iyi bir soğutmayla Phenom II X4 970 BE işlemciyi OC edebilir miyim?

Çok teşekkürler. Şu an sınavlarla cebelleşiyorum. Yaz gelsin sadece 1 ayımı OC işine ayırıcam. ^^ Böyle detaylı öğrenicem felan ama makineyi yakma riskim ne kadar sizce?

Vallahi birden asılır sallarsan bom :D Eyer düzgün ögrenip deneye deneye yaparsan kurtarırsın gibime geliyor :D

Berberinde gelen yazılım paketi oldukça iyi, ASUS'un sunduğu OC yazılımlarıyla yakma riskin çok ama çok düşük. Daha karmaşık yöntemler aramadan ve ince ayarlara girişmeden önce bu yazılımları kullanmanı ve tecrübeni arttırmanı tavsiye ederim. Bol bol okuyup, temkinli bir şekilde pratik yapıp performansı ölçerek gidersen sorun yaşamazsın.

Forumda Overclock ve Soğutma başlığında çok yararlı yazılar var.

Sitede MSI için MSI'dan Overclockçular için Özel Anakart | Technopat yazısından overclock özelliklerine;
ASUS Sabertooth 990FX Anakart İncelemesi | Technopat ve ASUS F1A75-V Pro Anakart İncelemesi | Technopat donanım incelemelerini açıp, öne çıkan özellikler sekmelerinden ASUS'un sunduğu overclock özellikleri ile ilgili temel bilgileri almanı tavsiye ederim.

ASUS Turbo Key ile basit seviyede OC yapabilir miyim? İslemcimi bu programla 4 Ghz'e çıkarabilir miyim? Devasa buyuklukte olmayan iyi bir de soğutucu da önerirseniz süper olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı