Asus Maximus VIII Ranger - Switch ( ÇIT ) sesi gelmesi

koparanzi

Centipat
Arkadaşlar herkese merhaba,

Asus Maximus VIII Ranger anakart sahibiyim. Ve dün bilgisayarıma format atmam gerekti. Format bitti, driverları kurdum ve yukarıda bahsettiğim sorunla karşı karşıya kalmaktayım. Araştırmadığım yöntem kalmadı. Realtek ses driverı olarak nerdeyse denemediğim sürücü kalmadı.( Bu arada formattan önce kullandığım ve formattan sonra tekrar kurduğum Realtek sürücüsünü geçen ay Technopat.net'ten almıştım. Format atana kadar bana hiç sıkıntı çıkartmamıştı. Sürücü bu:Realtek High Definition Audio 6.0.8899.1 WHQL) NOT: Şu an kullandığım sürücüyü asus internet sitesinden indirdim Sürüm: 6.0.1.8468

Olayı biraz daha açacak olursam; bilgisayarın power tuşuna basıp, masaüstüne geldikten sonra anakarttan hatta yer olarak ekran kartının altındaki ''SupremeFx'' ses yongasının oradan ''ÇIT'' diye bir ses geliyor. sanki bir switch açılıp kapanıyormuş gibi. ( HDD-SSD ve PSU söktüm, uzay montajı yaptım sesin yeri hala aynı )

Eskiden bu ses sadece pc açılırken anakart logosu kısmında ve pc kapanırken gelirdi. Şimdi ise PC açılıp masaüstüne geldikten sonra ve Kasaya ön girişlerden kulaklık, mikrofon jakı taktığım zaman geliyor. Ne yapsam ne etsem bu durumu çözemedim lütfen bana yardımcı olabilir misiniz ? Hepinizi iyi günler dilerim. #EvdeKal

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı