Asus Memopad 8 ekranda leke sorunu

ThisisPerfect

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar tablet yeni 2 yıl garantisi var dün geldi. Bugün ekranda bir leke gözüme takıldı. Silmeye çalıştım geçmedi. Kapattım açtım geçmedi hatta tel kapalıyken bile leke var geçmiyor. Garantiye versem kaç gün beklerim ve kullanıcı hatası der mı?Tablet hiç zara görmedi. Düşmedikçe tek bir çizik dahi yok kendi kendine oldu.

Aklıma şöyle bir şey geldi tableti kapatsam bile o leke hep aynı yerde duruyor. Aslında ilk başta küçük bir şeydi küçük sinekler olur ya onun gibi bir şeydi. Sonra dedim bu ne diye bastırdım hafiften orda kaldı. Ve sanırım o şey küçük hareket ediyor gibi bir şeydi. Yavaş yavaş hareket ediyor gibi geliyordu bastırdım hafiften yayıldı. Sanki böceği öldürmüş de izi alt ekranda kalmışcasına.

Görünüm :

Kga8l0.jpg

wM7p99.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim Memopad HD7'm de de aynı şey var. Tamamen aynı. Siliyorum geçmiyor. Gün geçtikçe aşağı iniyor ama.

Ben dikkat etmedim, 2 günlük olduğu için.Daha dün oldu zaten olay durduk yere.Ayrıca tableti hiç teknik servise vermeyi düşündün mü?

Belki lekedir diye bastırmak istedim geçerse diyede geçmedi :(. Servis hafta sonu kapalı ankarada. Salı günü götürebilirim ancak. Umarım kullanıcı hatası demezler. Benlik bişey yok çünkü, iç taraftan bişey tablette tek bir çizik bile yok sadece parmak izleri var okadar, bide o lanet olası leke.

Cevap yok mu? Sizce servise götürdüğümde kullanıcı hatası der başlarından savarlar mı ? Ne yaparlar ? Ya da ekranı mı değiştirirler yoksa yeni cihaz mı verirler?

Çok değişik bişey. bembeyaz bişey fakat arkasında bişey olursa gözükmemezlik yapmıyo yani lekenin arkası gözüküyor. Fakat tablet kapalıyken bile gözüküyor. Lekeyi yapacak hiçbir etken yok. Ne yere düşürdüm ne sert bişey geldi hatta çizilmesin diye boş bi dolapta hiçbişey yok dolapta üstünü ve altını yumuşak bir hafluyla örterek sakladım. Fakat bir anda çıktı leke. Silmeylede geçmiyor. Daha alalı 3 gün oldu. Hiçbir şekilde zarar gelmedi tablete. Müsait değildim servise götürmek için. Hafta sonuda kapalı. Salı günü götüreceğim. Fiyat çıkarmazlar sanırım?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı