ASUS MG248QR FreeSync özelliğini G-Sync'e dönüştürebiliyor muyuz?

Evet hocam açabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

G-sync için monitörlere fiziksel olarak parça ekleniyor. Freesync'de ise durum yazılımsal. Nvidia ekran kartları ile Freesync kullanabiliyordunuz sanırsam.

Freesync destekli monitörde G-Sync kullanmayı önermiyorum. Her ne kadar ayarlarlardan uyumlu hale getirilsede gerçek G-Sync destekli gibi olmuyor bazı sorunlar baş gösterebiliyor oyunlarda (Flicker vesayre). Ayrıca G-Sync yazılımsal değil donanımsal, bu yüzden direk G-Sync destekli alın.

Freesync destekli monitörde G-Sync kullanmayı önermiyorum. Her ne kadar ayarlarlardan uyumlu hale getirilsede gerçek G-Sync destekli gibi olmuyor bazı sorunlar baş gösterebiliyor oyunlarda (Flicker vesayre). Ayrıca G-Sync yazılımsal değil donanımsal, bu yüzden direk G-Sync destekli alın.

Artık freesync monitörlerde g-sync açılabildiği için çoğunda ikisininde uyumlu olduğu yazıyor.Bu durum kafa karışıklığına sebep oluyor. Mesela Gigabyte G27QC model monitörde g-sync olduğu yazıyor ama net bir açıklama göremedim sizce yazılımsal mı destekliyor ?

Geri
Yukarı