ASUS monitörde video izlerken titreme oluyor

Hayır PS5 bağladığımda oyunlarda bile yapiyor evet Hz dolayı olduğunu düşünüyorum 30 FPS oyunlarda bile dağlık alanlarda bir titreme oluyor ekranı 60 Hz aldıgımdada sorun devam ediyor tüketici mahkemesine başvurdum
Anlıyorum, ben oyun için değil genelde İşlerimi yapabilmek ve arada film izlemek amaçlı performanslı bir ürün almış olmak adına tercih etmiştim. Ama film sorunum çözüldü. Bir gelişme olursa bilgilendirirsen çok sevinirim.

ASUS monitörlerin geneli böyle glba bu sorunu çok yerde okudum Netflix'ten film veya özelıkle bir belgesel acin titreme oluyor gozunu yoruyor resmen bakalım karar ne olacak bekliyorum hala

ASUS monitörlerin geneli böyle glba bu sorunu çok yerde okudum Netflix'ten film veya özelıkle bir belgesel acin titreme oluyor gozunu yoruyor resmen bakalım karar ne olacak bekliyorum hala.

Benim laptop eski biraz bu yüzden HDMI ile Max 2K da 60Hz alabiliyorum fazlasını vermiyor ayarlarda da Max 60Hz gözüküyor. Laptop yenilenene kadar 165Hz monitörü 60Hz'de kullanacağım bu sebepten dolayı. Ama Hz artınca da mı bu söylediğin titreme donma yaşanıyor? Ben DisplayPort takınca sorun düzelir sanıyordum.

Merhaba uğur, ben de bu monitörden aldım 5 gündür kullanıyorum ASUS TUF Gaming VG27aqz 2K IPS ekran modeli. Gözlemlediğim olay, film izlerken ister Media Player'lardan olsun yani masatüne yüklenmiş filmler veya Netflix YouTube fark etmiyor. Görüntü geçişlerinde kısa milisaniyelerle takılma mı desem donma gibi ama açıkçası bu çok moral bozucu bir olay ne yaptıysam çözemedim. Sizde sanırım aynı şeyi yaşıyorsunuz. Nasıl bir çözüm yoluna gitmeliyiz. Sanıyorum ki 144 ve 165hzlerin çoğunda filmlerde yaşanıyor diye bir algı var. İade etmeyi bile düşünüyorum asıl kullanış amacım oyun değildi benim işlerimi ve film izlemek amaçlı 2K IPS tercih ettim.

Hocam Merhaba, benim sorunum düzeldi, nedeni ni bilmediğim bir şekilde artık filmlerde kasma yapmıyor. Ekran yakınlığını(monitörün) 125% yaptım bilmiyorum omu etkiledi, senin durumunda bir değişiklik oldu mu?
İade edin bu sorun çözülmüyor çünkü benm laptopa 144 hz ama böyle bi sorun yok sadece asus tuf serilerinde basıma geldi 2 k ıps ekran bendekide

IPS ekranlarla alakalı hocam bende IPS teknolojisinde karşılaştım demek istediğini anlyıorum böyle titrek gibi filmler akmıyor. En dandik televizyonda film bile akıyor IPS'te filmler akmıyor.

Geri
Yukarı