Çözüldü ASUS monitörden çıtlama sesi geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

370335

Hectopat
Makaleler
1
Monitör ASUS, orijinal mal, çizik veya zarar yok. Çok iyi bakarım. Neden böyle bir şey oluyor? Elim ayağım titriyor.

ASUS'u aradım garanti dediler. Garantiye göndermekte güçlük çekiyorum, istemiyorum çünkü normal de olabilir dediler, boşa göndermek istemiyorum. Masadan geliyor olabilir mi? Hani kalitesiz biraz.

Çözüm
Genleşme büzülme normal midir hocam? Eğer buysa yaşadığım.
Dostum bir şey ısındığı zaman genleşir. (Katılardan bahsediyorum sıvılarda böyle bir şey yok diye biliyorum) Bunun sonucunda ısınan cisimin hacmi artar. Özellikle metal gibi şeylerde genleşme yaşanırken "çıt çıt çıt" diye ses gelir. Aynı şekilde kapattığınız zaman monitörün içine elektrik gitmediği için soğumaya başlar. Soğuduğu için de büzüşür. Aynı şekilde genleşmede olduğu gibi "çıt çıt çıt" diye ses gelir. Motorsiklette uzun yol yaptıktan sonra motoru kapatıp bi dinlerseniz aynı monitörden geldiği gibi motordan da "çıt çıt çıt" diye ses gelecektir. Korkulacak bir durum yok. Gayet normal bir durum. Zaten üreten firma bunu hesaba katıp çerçeveyi vs. de ona göre ayarlamıştır. Yani genleşirse işte şuralardan patlarsa falan diye endişelenmeyin. Emin olmak istiyorsanız destekten sorabilirsiniz normal mi değil mi diye.
Yardımcı olabilecek yok mu ya cidden saçma sapan konulara yardım edilir bana gelince hareket yok.
Hiç kimse yardım edemicek mi?
Konun açılalı 15 dakika bile olmamış. İnsanlar sen konu açasın da anında cevaplasınlar diye sıraya girmiyor. Görünce yardımcı oluruz.

Konu açmadan önce benzer konular kısmına göz atmış olsaydın konu açmana gerek kalmazdı.

Bana kalırsa ısınma yüzünden geliyor benim monitör de bilgisayarı kapattıktan sonra çıt ses veriyor.

Kablolar değil ona eminim monitörden geliyor ya da masadan mı geliyor hani biraz dandik masaya bastırsam direkt çatırdıyor.
Konun açılalı 15 dakika bile olmamış. İnsanlar sen konu açasın da anında cevaplasınlar diye sıraya girmiyor. Görülürse yardımcı olunur.

Technopat'ta konu açmadan önce benzer konular kısmına göz atmış olsaydın konu açmana gerek kalmazdı.

Hocam haklısınız panik halindeyim ondan böyleyim yoksa böyle değilim o konuyada baktım fakat kimse tam net bir cevap verememiş.

Fazla dert etmeye gerek yok hocam. Ben de aynı fikirdeyim. Genleşme sebebiyle olabilir. Sıkıntı olmaz. Biraz rahat olun.

Isınıyor hocam tabii ki sabahtan akşama kadar bilgisayar başındayım açıkken kapalı fark etmiyor.

Televizyondanda geliyor napayım topluca her şeyi garantimi götüreyim panik halindeyim anlamıyorum. Garanti göndersem geri gönderirler boşuna gönderme diyen var.
Hocam aşırı rahatsız ediyorsa sizi gönderin fakat yeni aldıysanız biraz zaman tanıyın cihazlara çoğu yabancı forumda da aynısını söylüyorlar. Maliyetten kısmak için bazı panellerin iç kısımlarındaki vida sayısını azaltabiliyorlar bu da panel ısındığı zaman daha sonrasında soğuyana dek ses çıkartmasına sebep olabiliyor.

Fazla dert etmeye gerek yok hocam. Ben de aynı fikirdeyim. Genleşme sebebiyle olabilir. Sıkıntı olmaz. Biraz rahat olun.

Hocam rahat olun diyorsunuz ama normal midir kimse bir şey diyemiyor ondan ister istemez geriliyorum garanti göndermeli miyim?
Hocam aşırı rahatsız ediyorsa sizi gönderin fakat yeni aldıysanız biraz zaman tanıyın cihazlara çoğu yabancı forumda da aynısını söylüyorlar. Maliyetten kısmak için bazı panellerin iç kısımlarındaki vida sayısını azaltabiliyorlar bu da panel ısındığı zaman daha sonrasında soğuyana dek ses çıkartmasına sebep olabiliyor.

Aşırı rahatsız edici değil gördüğünüz gibi pisikolojimi bozuyor her bu ses çıktığında acaba sorumnmu var garantimig öndermeli miyim diye kendi kendimi yiyorum.

Neden bu kadar endişelisiniz anlamadım normal bir şey teknolojik aletler ısındıktan sonra @zeki1981'in dediği gibi genişliyor her teknolojik üründe böyle olur. İnsanlarda bile oluyor, yorulduğunuzda dinlenmek için uzandığınızda kemikleriniz cıtlamıyor mu? O da böyle bir şey işte.

Hocam rahat olun diyorsunuz ama normal midir kimse bir şey diyemiyor ondan ister istemez geriliyorum garanti göndermeli miyim?

Aşırı rahatsız edici değil gördüğünüz gibi pisikolojimi bozuyor her bu ses çıktığında acaba sorumnmu var garantimig öndermeli miyim diye kendi kendimi yiyorum.
Normal hocam. Rahat olun.

Neden bu kadar endişelisiniz anlamadım normal bir şey teknolojik aletler ısındıktan sonra @zeki1981'in dediği gibi genişliyor her teknolojik üründe böyle olur. İnsanlarda bile oluyor, yorulduğunuzda dinlenmek için uzandığınızda kemikleriniz cıtlamıyor mu? Oda böyle bir şey işte.

Arkadaşımda bu sorun olmuyor o da oynuyor.
Normal hocam. Rahat olun.
Arkadaşımda bu sorun olmuyor o da oynuyor.

Hocam bu kaçıncı konunuz oldu artık.
Ben dahil onlarca kişi yazdı zaten, bu kadar pimpirikliyseniz gönderin garantiye bir de onlar söylesin size bizim dediklerimizi.
Bu konuda size aynı şeyi birden fazla defa anlattım.

Geri
Yukarı