Çözüldü ASUS N53SN (Sandy Bridge) UEFI Desteği

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

efesekmen

Hectopat
Bildiğim kadarı ile sandy bridge serisi işlemciler UEFI desteklemiyor. Ancak sistem bilgisine ve AIDA64'e baktığımda kurulu olan BIOS umum ami UEFI olduğunu görüyorum. Yaklaşık 2 gün sonra kargodan gelecek olan Samsung 860 Evo SSD'ye sıfırdan işletim sistemi kurmak istiyorum. Sistemim kesin olarak UEFI destekliyor mu? Ona göre format USB'si hazırlayacağım. Yardımlar için teşekkürler.

uefi.jpg
uefi2.jpg

Çözüm
Evet UEFI kurulum yapabilmeniz gerekiyor. İşletim sistemi UEFI gözüküyor ve BIOS ayarlarında da UEFI gözüküyor. Cevap verirken tereddütte kaldım, daha önce UEFI olmadığı da söylenmiş ama UEFI kurulum deneyin.

N53SNuefi.jpg
Evet UEFI kurulum yapabilmeniz gerekiyor. İşletim sistemi UEFI gözüküyor ve BIOS ayarlarında da UEFI gözüküyor. Cevap verirken tereddütte kaldım, daha önce UEFI olmadığı da söylenmiş ama UEFI kurulum deneyin.

N53SNuefi.jpg

Çözüm
Teşekkürler SSD geldikten sonra kurulum yapıp geri dönüş yaparım.

Eki Görüntüle 463281
Belki buradan da bir şey çıkartılabilir diye BIOS resmini atmak istedim pek anlamıyorum BIOS ayarlarından.
IMG_20191123_125900_1.jpg
IMG_20191123_125913.jpg
IMG_20191123_130020.jpg
IMG_20191123_130036.jpg
IMG_20191123_130036.jpg
IMG_20191123_130036.jpg

UEFI şekilde kurulumu yaptım ve şuanda işletim sistemi sorunsuz bir şekilde çalışmakta. öneri için teşekkürler.
uefi.jpg

sonuç olarak UEFI kurulum denendi ve düzgün bir şekilde kuruldu problem çözüldü.

Son düzenleme:
Merhaba benim de ASUS N53Sn SZ024V laptobum var. Bende BIOS sürümü yerinde UEFI yerine eski yazıyor. Sizce ben UEFI kurulumu yapabilir miyim? İşlemcim i7 2630QM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba benim de ASUS N53Sn SZ024V laptobum var. Bende BIOS sürümü yerinde UEFI yerine eski yazıyor. Sizce ben UEFI kurulumu yapabilir miyim? İşlemcim i7 2630QM.

BIOS'a bir göz atın benzer ayarlar var mı? Ürününüz arkadaşınki ile aynı ise yapabilmeniz gerekiyor.

Şuan işteyim akşam eve döndüğümde arkadaşın görsellerde gösterdiği ayarların aynısını bulabilirsem yapıp sizden tekrar yardım rica edicem. Şimdilik görüşmek üzere 👋
Adsız.png

Adsız.png1.png

Hocam biraz geç oldu ama bende arkadaştan farklı olarak bu sistem bilgisi kısmında eski yazıyor ama aida64 programında uefi yazıyor. Umarım bir fikriniz vardır bu konuda benim kafam çok karıştı

Dosya Ekleri

• 1574878162454.png
    1574878162454.png
    39,3 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleme:
Şuan işteyim akşam eve döndüğümde arkadaşın görsellerde gösterdiği ayarların aynısını bulabilirsem yapıp sizden tekrar yardım rica edicem. Şimdilik görüşmek üzere 👋
Eki Görüntüle 465305
Eki Görüntüle 465313
Hocam biraz geç oldu ama bende arkadaştan farklı olarak bu sistem bilgisi kısmında eski yazıyor ama aida64 programında uefi yazıyor. Umarım bir fikriniz vardır bu konuda benim kafam çok karıştı
benim de kafam karışmıştı sonuç olarak UEFI denemeye karar verdim. Kurulum başarılı oldu. Bence senin de denemen gerekli. UEFI kurulumu dene başarılı olabilir.

Teşekkürler SSD geldikten sonra kurulum yapıp geri dönüş yaparım.

Belki buradan da bir şey çıkartılabilir diye BIOS resmini atmak istedim pek anlamıyorum BIOS ayarlarından. Eki Görüntüle 463298Eki Görüntüle 463299Eki Görüntüle 463300Eki Görüntüle 463301Eki Görüntüle 463301Eki Görüntüle 463301
UEFI şekilde kurulumu yaptım ve şuanda işletim sistemi sorunsuz bir şekilde çalışmakta. öneri için teşekkürler.Eki Görüntüle 464976
sonuç olarak UEFI kurulum denendi ve düzgün bir şekilde kuruldu problem çözüldü.
Bendede aynı laptop var 4.fotoğraftaki son seçeneği mi seçmem lazım ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı