Çözüldü ASUS N53Sn SZ024V UEFI desteği var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PENCHO

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Benim ASUS N53Sn SZ024V laptobum var. Malum eski bir PC olduğu için SSD takviyesi yapıp işletim sistemim olan Windows 10 Pro'yu bunun içine klonlandım. Ancak hala bilgisayarımın açılış hızı tatmin edici değil. Bilgisayarımı açtığımda ASUS yazısı yaklaşık 110 saniye bekliyor sonra Windows penceresi görünüp 5 saniye içinde açılıyor. Sorun sanırım BIOS ile ilgili ve ben UEFI kurup kuramayacağımı öğrenmek istiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows arama kısmına "çalıştır" yazıp açın, gelen pencereye "msinfo32" yazıp enter yapın, aşağıdaki resimde belirttiğim yerde sistemin UEFI olup olmadığı yazacaktır. Ve bilgisayar kaç yıl yaşıyor?

1574343532231.png
Windows arama kısmına "çalıştır" yazıp açın, gelen pencereye "msinfo32" yazıp enter yapın, aşağıdaki resimde belirttiğim yerde sistemin UEFI olup olmadığı yazacaktır. Ve bilgisayar kaç yıl yaşıyor?

1574343532231.png

Çözüm

Eki Görüntüle 462532
Şimdi hemen baktım ve BIOS Mode: Eski yazıyor. Bu desteklemediği anlamınamı geliyor 😞

Malesef, bilgisayarınızın modelini inceledim BIOS güncellemesi bile çözüm olmaz.
Sorunuzu kaçırmışım üzüntüden özür dilerim 2012 yılında aldım ve bu güne kadar 1-2 sıkıntı dışında idare etti beni. SSD yükseltmesinden sonra açılış hızı 1 dk hızlandı ama bu ASUS yazısının uzun kalması canımı sıkmıştı. Yapacak bişey yok. Verdiğiniz bilgiler ve uğraşınız için çok teşekkür ederim Erdem bey.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı