ASUS N53SN-SZ129V Intel Ekran kartını Devre Dışı Bırakma

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
ASUS N53SN-SZ129V kullanıyorum. Bu laptop'ta çift ekran kartı bulunuyor ve onboard olan Intel kart 6 GB olan RAM'den 2GB kullanıyor. BIOS son sürüm gözükmesine rağmen kartı kapatabileceğim bir seçenek bulamadım. Kartı devre dışı bırakmanın bir yolu var mı? Laptop'umun özelliklerinin iyi olduğunu düşünüyorum ama 550M ileride biraz sıkıntı çıkartacak gibi. Acaba herhangi bir şekilde kartı daha üst bir model ile upgrade edebilir miyim? Oyun açılış ve oyun içi yüklemelerde bilgisayarım, daha kötü bilgisayarlara göre çok daha yavaş. Bunun nedeni sizce nedir?

Optimus teknolojisine sahip cihazlarda maalesef Intel kartı devre dışı bırakamıyorsun zira ekrana görüntüyü veren kart Intel kartın ta kendisi. ASUS, maalesef diğer üreticiler gibi standart MXM portu kullanmıyor. Kartları çok fazla modifiye ettiği için genelde kartı değiştirmek mümkün olmuyor. Oyun açılış ve oyun içi yüklemeler için ise iki tavsiyem var: SSD’ye ve Windows’e geç.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı