Başarılı Kurulum ASUS N53SV-SX065V | Mac OS X Yosemite 10.10

Bios Ayarları:

-Default Bios Ayarlarını Sadece Uefi : Enabled olarak Değiştirdim. Uefi Kurulum Yaptım.

Çalışanlar:
-Wi-fi
-Ses
-Touchpad
-İntelHD Graphics 3000 (vram 384 mb görünüyor bu normal mi?)
-Batarya (Bendeki batarya ömrünü tamamladığı için yüklemedim ama çalışıyor)
-Bluetooth (Bu da çalışıyor ama kullanmadığım için yüklemedim )
-Fn Tuşları ve Multimedya Tuşları

Çalışmayanlar:

-Nvidia GeForce GT540m

Bazı Ufak Sorunlar(Bu sorunlara hala bir çözüm arıyorum):

-Ekran Parlaklığı bilgisayar açıldığında en yüksek değerin 1 tık altında oluyor. Her yeniden başlatmadan sonra fn+f6 ile parlaklığı en yüksek değerine getirmek zorunda kalıyorum.

- [Çözüldü-Konu açtıktan 25 dk sonra :) ]Login ekranına ulaşmadan hemen önce hızlı şekilde dolan barın üzerindeki apple logosu bozuk, dağılmış şekilde görünüyor. ==> https://www.technopat.net/sosyal/eklenti/20150711_160749-jpg.86157/

Çözüm: Clover Configrator de Kernel And Kext Patches kısmından KextstoPatch bölümünün altındaki + ya basıp ayarları aşağıdaki gibi girip config.plist dosyamızı kayıt ediyoruz.

Name :IOGraphicsFamily

Find[Hex]:0100007517

Replace[Hex]:010000EB17

Comment(bu kısım sadece tanımlayıcı istediğinizi yazabilirsiniz):Boot graphics glitch

Ekran_Resmi_2015-10-07_21 (3).jpg

Son düzenleme:
öncelikle tebrik ediyorum intel hd 3000 ekran kartını nasıl tanıttınız bilgi verirmisiniz teşekkürler

Bios Ayarları:

-Default Bios Ayarlarını Sadece Uefi : Enabled olarak Değiştirdim. Uefi Kurulum Yaptım.

Çalışanlar:
-Wi-fi
-Ses
-Touchpad
-İntelHD Graphics 3000 (vram 384 mb görünüyor bu normal mi?)
-Batarya (Bendeki batarya ömrünü tamamladığı için yüklemedim ama çalışıyor)
-Bluetooth (Bu da çalışıyor ama kullanmadığım için yüklemedim )
-Fn Tuşları ve Multimedya Tuşları

Çalışmayanlar:

-Nvidia GeForce GT540m

Bazı Ufak Sorunlar(Bu sorunlara hala bir çözüm arıyorum):

-Ekran Parlaklığı bilgisayar açıldığında en yüksek değerin 1 tık altında oluyor. Her yeniden başlatmadan sonra fn+f6 ile parlaklığı en yüksek değerine getirmek zorunda kalıyorum.

- [Çözüldü-Konu açtıktan 25 dk sonra :) ]Login ekranına ulaşmadan hemen önce hızlı şekilde dolan barın üzerindeki apple logosu bozuk, dağılmış şekilde görünüyor. ==> https://www.technopat.net/sosyal/eklenti/20150711_160749-jpg.86157/

Çözüm: Clover Configrator de Kernel And Kext Patches kısmından KextstoPatch bölümünün altındaki + ya basıp ayarları aşağıdaki gibi girip config.plist dosyamızı kayıt ediyoruz.

Name :IOGraphicsFamily

Find[Hex]:0100007517

Replace[Hex]:010000EB17

Comment(bu kısım sadece tanımlayıcı istediğinizi yazabilirsiniz):Boot graphics glitch

Eki Görüntüle 109259

öncelikle tebrik ediyorum intel hd 3000 ekran kartını nasıl tanıttınız bilgi verirmisiniz teşekkürler

Tanıtmak için fazladan bişey yapmadım ama uefi kurulum yaparken kurulum ekranına ulaşamıyordum çözümünü aşağıdaki gibi uyguladım

-clover ayarlarından usb permission seçeneğini aktif yaptım
-grafik ayarlarından inject inteli deaktif edip inject edid i aktif ettim

bu şekilde kurulum ekranına ulaştım kurulumdan sonra da tekrar inject inteli aktif ettim.

Daha fazla değişiklik yapmadım

teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgi için yanlız -clover ayarlarından usb permission seçeneğini bulamadım birazdaha detaylı anlatırmısınız lütfen teşekkürler

teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgi için yanlız -clover ayarlarından usb permission seçeneğini bulamadım birazdaha detaylı anlatırmısınız lütfen teşekkürler

clover boot ekranında aşağıdaki settings seçeneğinden "pci devices" bölümünün içinde "usb ownership" olacak onu işeretli duruma getirdim. sanırım altındaki iki seçenek zaten işaretliydi. değilse onları da aktif etmeyi deneyebilirisin.

son görüntü aşağıdaki gibi olacak

http://www.tonymacx86.com/attachmen...st-create-clover-installer-04-pci-devices.jpg

bende şu anda aynı modele kurulum yapıyorum, kurulum ekranı delirtiyordu kayma falan oluyordu. çözdüm onu kurulum bitsin EFI klasörünü paylaşacağım. yosemite 10.10.5 kuruyorum.

kurulumu yaptım şu anda tek sorun usb'nin efi klasörünü HD'nin EFI klasörüne kopyalamama rağmen USB olmadan açılmaması. Boot insert media uyarısı çıkıyor, USB ile açıyorum ekran resminide ekliyorum.

- USB Efi linki
MEGA

bir detay daha belki eski anakart olduğu içindir, forumda anlatılan Clover_v2.4k_r4268 bölümünden,
UEFI olmayan Sistemler için (GPT Olarak Formatlanmış HDD için)
seçerek yükleme yaptığımda EFI içine Boot diye bir dosya oluşturdu ve ondan sonra artık USB olmadanda açılmaya başladı bilgisayar, tabi başka sistem bileşenlerini tanıtmada var sırada.
Moderatör arkadaşlar için sakıncası yoksa çözdükçe buraya yazacağım.

bende şu anda aynı modele kurulum yapıyorum, kurulum ekranı delirtiyordu kayma falan oluyordu. çözdüm onu kurulum bitsin EFI klasörünü paylaşacağım. yosemite 10.10.5 kuruyorum.

kurulumu yaptım şu anda tek sorun usb'nin efi klasörünü HD'nin EFI klasörüne kopyalamama rağmen USB olmadan açılmaması. Boot insert media uyarısı çıkıyor, USB ile açıyorum ekran resminide ekliyorum.

- USB Efi linki
MEGA

bir detay daha belki eski anakart olduğu içindir, forumda anlatılan Clover_v2.4k_r4268 bölümünden,
UEFI olmayan Sistemler için (GPT Olarak Formatlanmış HDD için) seçerek yükleme yaptığımda EFI içine Boot diye bir dosya oluşturdu ve ondan sonra artık USB olmadanda açılmaya başladı bilgisayar, bu kurulumdan sonra USB/EFI içindeki boot dosyasına dokumayın ama 'Efi klasörü' içine yeniden yüklenen BOOT ve CLOVER klasörlerini tekrar yukarıda linkini verdiğim dosyadakilerle değiştirin. Başka sistem bileşenlerini tanıtmada var sırada. Moderatör arkadaşlar için sakıncası yoksa çözdükçe buraya yazacağım.

Dosya Ekleri

• ekkrr.png
    ekkrr.png
    27,4 KB · Görüntüleme: 222
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı