Başarılı Kurulum MSI MS-7267-OS X 10.10 Yosemite

Merhaba Technopat ailesi. Kullanmış olduğum Windows 8.1 ile sabırsızlıkla beklediğim OS X 10.10 Yosemite'i dual boot yaptım.

Donanım:
  • İntel Pentium Dual Core @E2220
  • 4 Gb 667 MHz DDR2 SDRam
  • Zotac GeForce 210 1024 MB
  • Samsung 80Gb Harddisk

BIOS Ayarları:
  • Max CPU Limit = Disabled
  • Primary (First) Boot Device = 80Gb Harddisk (Clover bootloader ile başlatmak için)
Kurulum:
İndidirme bağlantısı: http://olarila.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=4784
Usb belleğe yazmak için: Win32 Disk Imager | SourceForge.net

• Dosyayı indirdim ve win32 disk imager ile 16Gb'lık flash belleğe yazdırdım.
  • Usb bellekten boot ederek kurulumu gerçekleştirdim.
  • Güncel multibeast sürümü (10.10 için) ile gerekli kextleri yükledim.

• Ses konusunda diğer sürümlerde de sorun yaşadığım için manuel yükleme yaptım :

Ses kartı için = Voodoohda-code (Binaries klasörünün içindeki "VoodooHDA.kext" dosyasını Kext Utility ile yükledim ve yine Binaries klasörünün içindeki "VoodooHDA.prefPane" dosyasını çalıştırarak ayarlara kısayolu ekledim.)
Bu da ekran alıntısı :)

yosemite.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
NVEnabler64.kext
deneyiniz birde.
terminalden yüklemek isterseniz,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
izleyerek yükleyebilirsiniz.

@Asi22Tr Dediğiniz gibi 64 bit olanını terminal üzerinden yaptım. "nv_disable=1 nvda_drv=1 ve nvidia injek" dedikten sonra sistem açıldı videoda ki gibi "unknown nVidia card 1024 mb" yazdı ama hala bir değişiklik olmadı "nv_disable=1" yazmazsam eğer "no signal" veya reset problemi yaşıyorum acaba engelleyen bir kext mi var.? Bu arada sistem özelliklerim şunlar ayrıca ilgilendiğiniz için de çok teşekkür ederim.

*Ana Kart: Asus p5b Deluxe
*Ekran Kartı: Gigabyte nNidia GeForce 210
*Ram: 2GB DDR2 Corsair
*İşlemci: İntel Core Duo 2 2.8
*Sistem: Yosemite 10.10.3 "Tevhnopar"dan indirdim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı