Asus N53SV-SX925V donanım update

• Konuyu başlatan warc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 2B

warc

Kilopat
Daha fazla  
Mimarlık son sınıf öğrencisiyim ve sadece 1 dönem kaldı. Bu laptopu 3 yıldır kullanıyorum. Yeterli verimi alamamaya başladım iyice yavaşladığını hissediyorum. 1 dönem içinde yeni bir bilgisayar almak istemiyorum. Ekran kartı, RAM , SSD gibi donanımsal takviyeler yapabilir miyim bu ürüne ? Yapılabiliyorsa hangi ürünleri alabilirim. En sık kullandığım programlar:

Autocad, Sketchup + Vray, Lumion, Photoshop cs6

Asus N53SV-SX925V

İŞLEMCİ
Intel Core i7-2670QM 2.2 GHz. 6 MB Cache Bellek İşlemci
İŞLEMCİ TÜRÜ
Intel Core i7
RAM
6 GB DDR3 1333 Mhz. Ram
SABİT DİSK
750 GB SATA (5400 Rpm) HDD
OPTİK SÜRÜCÜ
DVD-RW Double Layer
İŞLETİM SİSTEMİ
Microsoft Windows 7 Home Premium Tr-İng (64 Bit)
EKRAN KARTI
NVIDIA GeForce GT 540M 2GB Ekran Kartı
EKRAN BOYUTU
15.6" BrightView LED Ekran (1366 X 768)
EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ
1366 x 768
SES ÇIKIŞI
Stereo

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram takviyesine gerek yok. SSD alabilirsin gerçekten gözle görülür bir hızlanma hissedersin hem Windows'ta hem kullandığın uygulamalarda.

Peki bu modelde SSD için yer var mı ? HDD ile yer mi değistirmek gerekiyor yoksa ? Bilginiz var mı acaba bununla ilgili.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal M-Sata portu yoktur. Aparat ile DVD'yi çıkartıp HDD'yi oraya takabilirsiniz. RAM'iniz yeterli, SSD olarak Samsung Evo önerebilirim.

teşekkür ederim. bir video buldum sanırım sdd takmaktaki olay tam olarak bu :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
birde cpu-z testi yaptıgımda 4 tane ram portu görünüyor. 2 tane port boşta buralara 2x2 veya 2x4 ram taksam herangi bir problem oluşturur mu, desteklemesinde bir problem olur mu? ve ya ekstra bi hız kazandırır mı bu bana??

bazı durumlarda aynı anda bikaç program açmam gerekiyor.RAM bu konuda bana fayda sağlayabilir diye düşünüyorum.
4 slot olup olmadığıdan emin olmadığım için açıp baktım .
10363740_10153043664959767_8315171211975035162_n.jpg

bu şekilde 4 adet var 2 tane daha ram takılabilir gibi geldi bana. ama performans konusunda emin olamadığım içinde kararsızım .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı