Asus N53SV Açılmama Sorunu

Utku Sönmez

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Asus n53sv modeli laptop kullaniyorum. Pilsiz kullanıyordum direk şarjda idi. Bugün elektrik kesintisi oldu ve elekrtik geldiginde tekrar açılmadı. Daha sonra içini açıp biraz kurcaladıktan sonra açıldı fakat durum şöyle: Açma tuşuna bastıktan sonra elektrik geliyor daha sonra fan muthiş bir hızla çalışıyor ve daha ekran gelmeden geri kapanıyor. Internette biraz bakınca termal macun sür gibi bir öneri gördüm ancak ne kadar doğru olabilir diye sorguladım açıkcası lütfen yardımcı olun. Bu arada ilk içini açtıktan sonra bir üst nesil i7 işlemci taktım içine daha sonra orjinal işlemcisiyle denedim dipnot olarak söyleyeyim @Recep Baltaş

BIOS'a erişebiliyorsanız eğer format atmayı deneyin diyeceğim. Bu olmazsa aklıma donanımsal bir arıza gibi geliyor. Bu gibi bir durumda ehli kişilerin cihazı elden geçirmesi gerekebilir. BIOS'a girebiliyorsanız eğer BIOS update yapmayı da bir deneyin derim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı