Asus N550JK CN168H Windows 8'e Dönememe Sorunu

ferhatakca

Decapat
Merhaba. Bende Asus N550JK CN168H var. Win8'den Win10'a güncelledi. Güncellendikten sonra Nivida gibi bazı driverlar çalışmadı. Asus'la görüştüm Win 10'a yükseltmeyi destekleyen modelime, driver desteği vermediklerini söylediler. 2016 da aldığım 4000 TL'lik ürün, destek olmadığı için çöp hükmüne geçti. Ve performans düştü.

Asus'un sitesinde Win 8'e geri dönmek için yazılmış bir uygulama linki buldum.
Windows 10 yükseltmesi ardından - F9 tuşu ile Kurtarma (Recovery) Sıfırlama (Reset) özelliği çalışmıyor | Resmi Desteği | ASUS Türkiye
Bu sayfada;
Official Support | ASUS Global
Fakat link çalışmıyor. İyi bir araştırma ile programı buldum fakat programda recovery alanına giremedi. Aynı sorunu yaşayan ürünlerinin listes,:
B551LG, G550JX, G750JW, G751JY, GL552JX, N550JA, PU551JF, T100TAM, T300CHI, T300FA, X200CA, X302LJ, X450CC, X450JF, X450VP, X550DP, X550EA, X550JK, X550LA, X550LC, X550VL, X751LK, X75A, X75VC
Asus'u tekrar aradım. Servislerinde para karşılığı Win8'i yükleyebileceklerini söylediler. Kabul etmedim. Win 8'i kendim yükledim. Orijinal Serial Key'imi Asus'tan istedim vermediler.
Recovery Alanımı Easeus programı ile kopyaladım. Bu kopyaladığım alanlar ile nasıl Fabrika ayarlarına dönebilirim?

winre.wim,İnstall.wim ve boot.wim dosyalarını nasıl çalıştırabilirim? Fabrika ayarlarına geri dönmek için direkt Recovery alanına girip kurulumu yapabilecek bir uygulama veya Ms-dos komut yöntemi var mıdır?

Not: Sattığı ürüne destek vermeyen hangi marka olursa olsun almayın derim. Malum para kolay kazanılmıyor. 2-3 senelik ürünle Win 10 kullanamıyoruz. Performans alamıyoruz. Üstelik müşteri memnuniyetini bile görmezden gelen Asus'u kınıyorum. Almayın diyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı