ASUS N550JV CN127H SSD Takılır mı?

Konu içindeki mesajlarda söylediğimiz gibi var olan HDD yerine SSD'yi takacaksın. HDD'yi takmak için de optik sürücüyü kaldırman gerekecek. Video linki de attım hatta nasıl takılacağı ile ilgili.

Daha net şekilde söylüyorum. Şu anda laptobun içinde HDD var ya. Onu çıkarıyorsun. Yerine aldığın SSD'yi takıyorsun. HDD'yi takacak yer lazım şimdi bize. Onun için de optik sürücüyü çıkarıp aldığımız aparatı yerleştiriyoruz. HDD'yi de o şekilde takmış oluyoruz.

Ben açıklıyım şimdi 1 adet ssd alıyoruz sonra lapto'bun içerisini açıp hdd yi buluyoruz ve onu çıkarıp yeni almış olduğumuz ssd yi onun yerine takıyoruz sonrasında sistemimizi kuruyoruz (format, driver,program ,gerekli olanlar ) sonrasında ise eğer'ki daha büyük bir hdd niz olsun istiyorsanız gerekli aparatı alıp optik sürücüyü çıkararak laptobun içerisinden çıkarmış olduğunuz mekanik diski buraya monte ediyorsunuz. Ssd boyutu yeterli derseniz optik sürücü kısmına hdd takmak zorunda diyilsiniz takarsanız 2 çi bir diskiniz olmuş oluyor konu bunda nibaret. Ben olsam bir adet hdd kutusu alır içerisinden çıkan hdd yi harici disk olarak kullanır optik sürücüme dokunmazdım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı