ASUS N550JV CN127H SSD Takılır mı?

Daha fazla  
Abi bu asus n550jv cn127h notebookda SSD yerine normal sabit disk kullanılmış. Bu çok fazla veya hızında çok fazla fark eder mi acaba. Yani bunun yerine bunun özellikleriyle aynı ama ssd olan bi notebook mu almalıyım veya aldıktan sonra taktırabilir miyim. Teşekkürler.

Aldıktan sonra SSD takabilirsiniz. mSATA slotu yok bildiğim kadarıyla. O yüzden HDD'yi çıkarıp SSD takacaksınız. HDD'yi takmak için de optik sürücüyü çıkarıp bir aparat yerleştireceksiniz. SSD almanız iyi olur tabii. Bu bir oyun laptobu değil yalnız. Oyun için istiyorsanız özellikle başka modellere yönelebilirsiniz.

Aldıktan sonra SSD takabilirsiniz. mSATA slotu yok bildiğim kadarıyla. O yüzden HDD'yi çıkarıp SSD takacaksınız. HDD'yi takmak için de optik sürücüyü çıkarıp bir aparat yerleştireceksiniz. SSD almanız iyi olur tabii. Bu bir oyun laptobu değil yalnız. Oyun için istiyorsanız özellikle başka modellere yönelebilirsiniz.

Modum aynı sorun bende de mevcut 1TB hdd var ancak ssd almak istiyorum, bilgisayarcım ssd'yi takmamız için hdd'yi sökmemizin gerektiğini söyledi... Optik sürücüyü çıkarıp aparat takma olayı nasıl oluyor acaba ? ve bu şekilde hem ssd hemde hdd takılı olabiliyormu ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda nasıl yapıldığı gösteriliyor. Hem SSD hem HDD takılı olacak bu şekilde. SSD'yi HDD'nin yerine takıyorsun. HDD'yi de kullanabilmek için bu aparatı alıp optik sürücü yerine takıyorsun.

Farklı bir aparat sayesinde takılabiliyor ama o şekilde yaparsanız dvd cd gibi donanımları okumak için harici bir optik sürücü almanız gerekiyor çünkü; dahili optik sürücü kısmına hdd takıyorsunuz.
Modum aynı sorun bende de mevcut 1TB hdd var ancak ssd almak istiyorum, bilgisayarcım ssd'yi takmamız için hdd'yi sökmemizin gerektiğini söyledi... Optik sürücüyü çıkarıp aparat takma olayı nasıl oluyor acaba ? ve bu şekilde hem ssd hemde hdd takılı olabiliyormu ?

SSD bilgisayarın hızını gözle görülür şekilde etkileyecektir. Oyunlara bir etkisi olmaz ama. Daha doğrusu oyunu SSD'ye kurarsan sadece bölüm geçişleri daha hızlı olur. FPS değerini etkilemez.

Ancak hemen alıp takmak zorunda da değilsin. İstersen laptobu al. Daha sonra biraz daha performans istediğin zaman güzel bir SSD alıp takarsın. Bende de N56VZ var. Şu anlık bir sıkıntım yok ama SSD fiyatları biraz daha düşünce güzel bir SSD alıp takmayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı