Asus N550jv-CN240H Şarj sorunu

ayhan08

Hectopat
Daha fazla  
Rize Teknosa'dan Asus N550jv marka Notebook aldım. Daha taksitleri yeni bitmesine rağmen ürünü hiç kullanamadım. Sürekli servise gondermek zorunda kaldım. Ekranın sağ alt köşesinde ölü piksel vardı ama can sıkıcı bi sorun olmamıştı,sorunsuz kullanırken bir gün aniden ekran falan gitti. Ne şarj oluyor, ne açılıyor, hiç bir ışığı yanmıyordu. Elektronik alet olur böyle şeyler dedim. Teknosa aracılığıyla yetkili servise gönderdim. Bir ay sonra geldi anakartı değişmişler. Sorun çözüldü sandım , iki gün kullandım sonra yine aynı şey kullanırken sıkıntı yoktu akşam kapattım sabah açılmadı. Yine aynı şeyler. Vakit kaybetmeden tekrar yetkili servise gönderdim. Yine bir ay bilgisayarsız kaldım. Sürenin sonunda Lcd değişimi yapılmış olarak geldi. Dün itibari ile bilgisayarı aldım kullanırken sıkıntı Çıkarmadı ta ki kapatana kadar. Bilgisayarı kapattım içime şüphe düştü. Açılır mı acaba dedim. Sonuç yine hüsran. Hep aynı şeyler.şarja takıyorum ışık falan yanmıyor. Batarya içinde gömülü olduğu için onu sökme şansım yok. Açılmıyor bilgisayar. Oysa Asus'u da marka olarak çok seven birisiyim. Bana yardımcı olabilecek arkadaş var mı? Nasıl bir yol izlemeliyim. Para iadesi ve ya muadil ile değişim hakkımı kullanabilir miyim? Özellikle Recep bey sizden yardım bekliyorum. Bir yol göstermenizi bekliyorum. Technopatı severek takip ediyorum. Teşekkürler.

Ürün şuan sende galiba(?) Teknik servisle aranıza gireceğim zira duygusal bir bağ oluşmuş olsa gerek... Yapman gereken, tüketici hakem heyetine git ve onlara danış. Ne gerekiyorsa onlar anlatacaktır sana, ürünün ayıbı olduğu bazı zamanlarda, ürünün teknik serviste olması gerekiyormuş iade edebilmen için. Sen git tüketici hakem heyetine ve kararı sen ver değişecek misin? İade edecek misin? Sonuç olarak, 2 durumda senin hakkın.

Evet ürün şuan bende. Servisle bir duygusal bağ yok tabi ki. Sadece Asusu yıllarca kullandım. Bilgisayar eskidi yenisi de Asus aldım. Marka olarak hoşuma gidiyordu. Yoksa her servis olayında bir ay beklemek canımı fena halde sıkıyor. Artvinin bir köyünde öğretmenim. O yüzden ha deyince şehire gidemiyorum. Ürünü Rizeden aldım. Haftasonu Teknosa'ya gidip servise gönderiyorum. Kafamda şüpheler var. Yani ben şuan servise göndersem 3.kez gitmiş olacak. Gönderirken de hep aynı sorunu yazdırıyorum. Şimdi servise gönderip ürün serviste iken mi hakem heyetine gideyim? Ve bu heyet için yer farkeder mi? Yani ben Artvindeki heyete gitsem sıkıntı olur mu?

"Duygusal bağ" işin latifesi hocam. Sanırım, nerede gittiğinizin bir önemi yok. Ürünü teknik servise göndermeden önce, hakem heyetine gidip danışın. "Ürünü yollamama gerek var mı?" diye sorun bir. Daha önce servise yolladığınızı kanıtlayan bir belge var mı elinizde? Var ise onları da yanınızda götürün.

Evet var. İki kere gönderdim. Her gönderdiğimde Teknosa'dan belge aldım. Hem de ürün döndüğünde hangi işlemler yapıldığına dair belge yapmışlar fatura gibi onlar da var. Yani gerekli hersey var. Teşekkür ediyorum yardımların için :)

Yaşanan gelişmeler üzerine yazıyorum. Canım sıkkın bir şekilde kara kara düşünürken bilgisayarı paketlemeye karar vermiştim. Paket yapmadan önce güç düğmesine bir kaç kez bastım, ama açılmadı. Ekranı kapatıp koyuyordum ki bilgisayar kendiliğinden açıldı. O günden sonra normal bir şekilde çalıştı ve ben de sorunsuz kullandım. Fakat son bir hafta içinde bazı tuşlar basmamaya başladı. Özellikle klavyenin alt kısmındaki tuşlar basmıyordu. Enter, B, M, N, Z vb. tuşlar zaman zaman çalışıyor çoğu zaman da çalışmıyordu. Ben de Cuma günü itibari ile Teknosa'ya gidip tekrar Yetkili Servise gönderdim. Artık iyice canım sıkıldı. Şuan beklemedeyim.

Son düzenleme:
Yok daha gitmedim Burak bey. İki gün önce tüketici haklarının telefon hattını (175) aradım. Bilgi aldım, yetkili kişi dedi ki 4.kez servise gitmesi lazım. Sizin ki 3.kez gitmiş. Ürünü alın kullanın, eğer tekrar servise gönderirseniz o zaman belgelerle birlikte heyete başvurun dedi. Bu görüşmeden sonra Teknosa'dan mesaj geldi bilgisayarınız gelmiştir diye. Eğer nasip olursa bu hafta sonu Rize'ye gidip bilgisayarı alacağım. Gelişmeleri de buraya yazacağım. İlgi ve alakanız için teşekkürler

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı