Asus N550JV-CN240H iyi midir?

fberkayt

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi geceler. Forumda daha yeniyim, videoları izledim ve bende aranıza katılmaya karar verdim. Teknolojiyle oldukça ilgili biriyim fakat yine de akıl akıldan üstündür diyerek size danışmaya karar verdim.

Evet esas konuya gelirsek, bu hafta sonu Teknosa'dan Asus N550JV-CN240H almayı düşünüyorum. Pek sık PC değiştiren birisi değilim. Aylardır araştırıyorum ve bu cihaz F/P olarak gayet iyi gibi geldi ama bir takım soru işaretleri oluştu aklımda.

1- 1 TB HDD oldukça iyi bir depolama alanı sunuyor fakat 5400 RPM. Sizce donanım bu açıgı kapatabilir mi? Ve HDD'den cızırtı geliyor diye duydum sizce kronik bir sorun mudur?

2- İçinde GPU'yla bütünleşik gelen Intel HD Graphics 4600 var. Bazı kullanıcılar sadece bu bütünleşik yapının çalıştıgını GPU'yu bir türlü çalıştıramadıklarını ifade etmişler. Böyle bir sorunla karşılaşmam olası mıdır?

3- Cihazda çift fan var fakat yine de ısınma klavye tarafına doğru yansır mı merak ediyorum. Şu anki cihazım 6 yıllık Acer Aspire 4710G ve aşırı derecede ısınıyor, yani bu durumdan muzdaribim malesef.

Bütçem maksimum 3500 TL. Başka cihaz önerilerinizi de alabilirim. İyi geceler, iyi forumlar.

ASUS N550JV-CN240H NOTEBOOK - Teknosa

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus'un N550 serisi gayet başarılı. Sıkıntısı diskin 5400 rpm olup SSD olmaması. Bunun dışında bahsettiğiniz sıkıntılar ancak teknoloji şansı dediğimiz olaydan kaynaklıdır. Binde bir çıkıyor elbette sorunlular.
Ancak anlamadığım konu şu. Siz neden N550JK almıyorsunuz? İçinde GTX 850 gibi canavar bir kart bulunurken?

GTX850 baya baya canavarmış fakat ilk defa sizden duyuyorum bu PC'yi. Açıkçası gidip görüp yerinde elden satın almak istiyorum. Ve Kastamonu'da oturdugum için belirli magazalar var ve bu bahsettiginiz cihaz ne yazık ki yok. Toshiba'ya da sıcak bakıyorum açıkcası aklımda ikisi var şu anda.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı