ASUS N550JV-CN241H Performans Düşüklüğü

ibarut

Hectopat
Youtube'dan n550jv incelemenizi izledim. Öncelikle teşekkür ederim çok faydalı olmuş. N550JV CN241H modelini bimeks'ten 2 gün önce satın aldım. Ben bilgisayarı statik analiz programları, çizim ve render programları kullanmak amacıyla satın almıştım. Cihazın tasarımı ve özellikleri gayet yeterli görünüyor. Fakat iki günlük kullanım neticesinde beklediğim performansı bulamadım.

Henüz programlar anlamında çok yüklenmedim bilgisayara genellikle video ve internet ağırlıklı olarak kullandım. Buna rağmen tuş takımının orta üst bölgesinde ve o kısmın ekrana denk gelen yerlerinde anlamsız bir ısınma var ve elle ciddi anlamda hissedilebilir düzeyde ve ağır çalışıyor. Ayrıca haritalar uygulamasını sağlıklı şekilde çalıştıramadım. Uygulama açıldıktan sonra zoom yapmaya çalışıyorum fakat ekran bulanık durumda ve zoom yapmak yerine titreyip duruyor.

Win 8 seyahat uygulamasındaki 3d panaromik fotoları çevirmeye çalıştığımda dönme hızı çok düşük, duraksayarak döndürüyor ve ekranda görüntü kaybı oluyor. Fotoları döndürdükçe ekranın dönen kısımları siyahlaşıyor biraz bekleyince görüntü geri geliyor. Yüksek performans beklentisiyle aldığım laptopta bu tip durumlarla karşılaşmak canımı sıktı. Sizden bilgi alabilir miyim diye danışmak istedim.

Bu arada bugün teknik servisle görüştüm ve sistemi yeniden yüklememi tavsiye ettiler. Onu da yaptım fakat değişen bir şey olmadı aynı durumlar devam ediyor. Bu durumlar normal midir sizce veya sebebi ne olabilir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ayrıca analiz ve grafik programları kullanımı için önerebileceğiniz bir cihaz var mı? N550Jv yi iade etmeyi düşünüyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Size bu mesajı yazarken fark ettim klavyeye alışmam da biraz zaman alacak :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiyem ilk olarak cihazdaki 5400 RPM olan diski değiştirip 240 GB bir SSD takmanız olacaktır. EK olarak işletim sistemini de 8.1'e güncelleyin.

Yine yapabiliyorsanız cihaza kendini format atıp temiz bir 8.1 kurun. ASUS'un cihazla birlikte sunduğu bazı gereksiz programlar mevcut.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı