Çözüldü ASUS N550JV ethernet bağlantı sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Gurk4n

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
ASUS N550JV laptopumu aldığımdan bu yana hep Wi-Fi ile kullandım. Masaüstüme çektiğim ethernet kablosunu takarak kullanmak istedim fakat bilgisayar herhangi bir ethernet kablosunun takıldığını görmüyor. Ethernet sürücüleri güncellemiştim fakat hala bir düzelme söz konusu olmadı. Ethernet kablosunda ve bağlantı da hiçbir sıkıntı yok yalnızca laptop bu kablonun takıldığını görmüyor. Az önce yeniden bağlamayı denedim ve şu anda belirli aralıklarla bilgisayarda takılmalar meydana gelmeye başladı. Ağ tanılama başlattığımda "bir ethernet kablosu takın" sekmesinde çıkarıp tekrar taktığımda ve "sorunun giderilip giderilmediğini denetle" dediğimde sorun çözülüyor çözüldüğü doğrulanıyor diyor fakat bir süre sonra bağlanamadı cevabı alıyorum. Bu sorunla ilgili yardımcı olabilirseniz sevinirim arkadaşlar.

İşletim sistemim:
Windows 10.

Çözüm
Ağ ve internet ayarlarını açın.
'' Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir '' kısmını kontrol edin. Ethernet devre dışı olabilir.
Ethernet devrede ve aktif.
Arkadaşlar sorunu saçma da olsa çözmüş bulundum. Ethernet driverını kaldırdım ve kabloyu görmeye başladı. Konu çözülmüştür kapatılabilir.
'' Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir '' kısmını kontrol edin. Ethernet devre dışı olabilir.

Ethernet devrede ve aktif.
Arkadaşlar sorunu saçma da olsa çözmüş bulundum. Ethernet driverını kaldırdım ve kabloyu görmeye başladı. Konu çözülmüştür kapatılabilir.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı