ASUS N550JV laptopa enerji geç geliyor

Pil çıkmıyor. Bilgisayar yanında değil şu an. Deneyip yazarım yine buradan. Çok teşekkürler.
BIOS ayarlarını ofis deki arkadaşınızın bilgisayarı ile aynı yapın öyle deneyin, onun adaptörü ile deneyin, pil çıkıyor ise pili çıkarıp deneyin.

Malesef. Bir değişiklik olmadı farklı adaptörde de.

Son düzenleme:
BIOS Ayarları ilgili bir sıkıntı gibi durmuyor. Bu laptop üzerindeki bir donanımdan kaynaklanabileceği gibi genelde BIOS'un kendisinden kaynaklanır. BIOS'unuzu yeniden yükleyin ve sonrasında Clr CMOS yapın.

Pil durumunu nasıl, hala çalışıyor mu? Çalışıyor ise pilde de aynı olayı yapıyor mu?
Pilde problem yok, prizde olmadığı zaman da uzun süre gidiyor. 2-3 Saat photoshop kullanabiliyorum rahat bir şekilde. pilde de aynı şekilde başlıyor.
BIOS Ayarları ilgili bir sıkıntı gibi durmuyor. Bu laptop üzerindeki bir donanımdan kaynaklanabileceği gibi genelde BIOS'un kendisinden kaynaklanır. BIOS'unuzu yeniden yükleyin ve sonrasında Clr CMOS yapın.
Cmos resetlemek için pili mi çıkarmam gerekiyor? Bununla alakalı bir kısım göremedim bios da. Yeniden yüklersem resetlememe gerek kalır mı ?

Senin bilgisayarda CMOS reset yapmana gerek yok BIOS'a zaten girebiliyorsunuz.
BIOS varsayılan(Load Defaults) kısmını zaten yapmıştık, BIOS altından olacağını zannetmiyorum artık :( belki servisi durumu halleder.

Ben Clr CMOS yapın demedim. BIOSU'u yeniden yükleyin/güncelleyin ondan sonra Clr CMOS yapın dedim. BIOS'a girilebiliyor olması BIOS'da sıkıntı olmadığını göstermez. Önce BIOS'unuzu güncelleyin ki ondan sonra sıkıntıyı başka yerde arayalım.

Ben Clr CMOS yapın demedim. BIOSU'u yeniden yükleyin/güncelleyin ondan sonra Clr CMOS yapın dedim. BIOS'a girilebiliyor olması BIOS'da sıkıntı olmadığını göstermez. Önce BIOS'unuzu güncelleyin ki ondan sonra sıkıntıyı başka yerde arayalım.

Hocam bios zaten güncel şu an.

Hocam bios zaten güncel şu an.
Ben BIOS'u son sürüme geçirin (güncelleyin) demedim ki. Ben BIOS'u yeniden yükleyin dedim. Yüklerken BIOS'un son sürümde olup olmaması önemli değil. O elindeki laptop'un BIOS'unu güncellemek iki dakika bile sürmez. Bu kadar kolay bir işlemi çokdan denemiş olman lazımdı. Bu işlem sorununu düzeltebilir, bir değişiklik olmayabilir yada makinen bir daha açılmayabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı