Asus N550JV Mac OS X Mavericks kurulumunda karşılaşabileceğim sorunlar

huseyingezer22

Hectopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Endüstri Müh. Öğrencisi
Başlıkta belirtmiş olduğum gibi Asus N550JV serisi laptopuma Mavericks 10.9.2 kurmak istiyorum.

Sistemim;

• İşlemci: İ7-4700HQ
  • Ekran kartı: Nvdia GEFORCE 750M & İntel HD 4600
  • Wifi kartı: Atheros AR9485WB-EG
  • Ses Kartı: High Definition Audio [8086-8C20] [NoDB]
  • Ses kartı donanım kimliği: PCI/VEN_8086&DEV_8C20&SUBSYS_11CD1043&REV_04

Driverlarım uyumlu mu ya da kurulum esnasında driverden dolayı ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim. Ne gibi bios ayarları yapmama ihtiyaç duyar sistem. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bendede aynı laptop var. Bios'tan birkaç ayar yapman yetiyor, ama klavye sorunu çıkıyor kurulumda. Kurulumu atlatman için usb klavye alman lazım. Ben şuan yurtta oldugum için klavye olmadığı için kurulum yapamadım. Bilgin olsun istedim.

Sayın uRaslan kardeşim öncelikle çok teşekkür ederim. Biostan hangi ayarları yapmam lazım bana bi yazabilirsen çok mutlu olurum çünkü siyah ekranda takıldım ben kurulum ekranına geçemedim. Ayrıca klavye sorununu çözmek içinde kurulumda önce kurulum ana ekranında özelleştir veya özellikler bölümü tam hatıralayamadım orada ps/2 portunu seçersek sorun hallolur gibime geliyor. Dediğim gibi bios ayarlarını sırası ile bana yazarsanı çok mutlu olurum. Birde sizin denediğiniz sürüm 10.9.2 mi acaba ?

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar Maverick i kurdum fakat yeniden USB üzerinden boot ettiğimde Mavericks kurduğum HDD gözükmüyor. Sadece Install kısmı gözüküyor. Ayrıca Windowsun bulundugu HDD de gözükmüyor. Yardımlarınız için teşekkürler.

Resimde görüldüğü gibi Harddiskler gözükmüyor arkadaşlar.

Kurulum ekranında HDD ler gözükmekte:

Ne gibi çözümler önerirsiniz ?

Harddisk biosta gözüküyor sıkıntısız bir şekilde windows çalışmakta şuanda.

Tekrardan merhabalar. Mavericks kurulumunu gerçekleştirdim sistem gayet güzel açılıp kapanıyor fakat açılması için Hd4600 ekran kartını clover menüden options sekmesi altından iptal etmem gerekiyor. Bunu yapmadan dual boot yapamıyorum. Dual boot yaptıgımda hata alıyorum. Bu sorunu nasıl aşabilirim veya Hd4600 kext i mevcutmudur?

Herkese iyi günler, kolay gelsin.

Üstat bu adresteki "Hackintosh Vietnam - Ultimate AIO Tool 1.5.4" ü indirip, içinden ekran kartına uyan kext' i kurmayı dene.
Hatta ethernet, wifi, bluetooth, batary fix, fakesmc, vs. vs. işine yarayabilecek şeylerde mevcut içinde.
Belkide bu tool içinde işe yarayacak başka şeylerde bulabilirsin.

Hocam o tür araçların içindeki şeyleri kurunca sistem sihirli çubuk değmiş gibi çalışmıyor. Neyi kuracağını bilmen gerek. O yüzden herkes kafasına göre tavsiye yapmazsa sevinirim.

@huseyingezer22 Siz ilk olarak Optimus olduğundan dolayı bu rehbere bakacaksınız:

Intel + nVidia Optimus Mavericks Kurulumu

Hocam ben bios ayarlarında bir hata mı yapıyorum? Bende de bu bilgisayar var , Dual Boot UEFI Windows 8.1 ve Mac OS X Mavericks 10.9.2 Kurulum Rehberi » Technopat rehberini de sırasıyla uygulamaya çalıştım ancak, mavericks usb den boot menusu açılıyor, intel grafik çalışmasını kapıyorum ve usb den maveriks i yüklemeyi seçiyorum olmuyor. Yardımcı olabilirsen çok sevinirim.

-------- problemi hallettim ---- bios ayarlarını değiştirmem gereken birkaç yer daha var--- 10:15 ' deki bios ayarlarını uyguladım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• fotoğraf.JPG
    fotoğraf.JPG
    168,2 KB · Görüntüleme: 463
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı