Asus N550JV Yosemite Kurulum ve Hatalar

oguz657

Hectopat
Daha fazla  
Mavericks ile hiç uğraşmadan direk Yosemite kurulumuna geçtim ben. Sorunlarım şimdilik aşamadığım ekran kartı nı 7 mb görmesi.

i7 4700HQ
15.6 " LCD 1920x1080
Intel HD 4600 ve Nvidia GT 750m ---- Intel donanım kimliği (Ven_8086 Dev_0416 Subsys_11 CD1043 Rev_06)
Realtek RTL8168/8111 Gigabit Ethernet
Elantech Touchpad Multitouch (driver kext)
Fn tuşları için kext
Realtek ALC668 Sound Chip
Intel 7260AC ( widi destekli oldugundan değiştirdim. intelin hiç desteği olmadıgın driver yok :) )

Tonymacx86 daki Rehabman in bu adımları takip edeceksin dediği link.

Buradaki kurulumu takip ederek windows 8 ile birlikte kurulumu tamamladım ve dual boot usb flash olmadan çalıştırabiliyorum :) ....

Dediğim gibi ekran kartı intel hd 4600 7 MB olarak goruyor. Şuan bunun dışında sağında solunda çalışmayan bişey varmı diye kontrol etmiyorum. effect fln olmadan bişeye benzemiyor mouse takıla takıla gidiyor.

Bu konu hakkında yardımcı olabilecek herhangi biri varmı acep.

Birde burdaki Yosemite RAW konusundaki dosyalarla kurulumda yapabiliyorum ama ufak birşeyde hemen patlıyor sıkıntı çıkartıyor.

Son düzenleme:
Kardeşim bende de HD4600 var kaç gündür uğraşıyorum. Forumda da konu açtım bununla ilgili insanslymac de bi çözüm var ama nerdeyse hepsini denedim ama sonuç alamadım. Sen ekran kartını tanıtabilirsen eğer burdan paylaşırsan sevinirim. Bu arada sende yine iyi 7 mb görünüyor bende 4 :) benden iyi durumdasın en azından :) güzel haberleri bekliyorum. Bende çözebilirsem yazarım buraya

Arkadaşlar dsdt patch nasıl yapılıyor hala çözemedim.

The same can be done through DSDT also with the following patch through Maciasl (Thanks Rehabman)
Code:

into method label _DSM parent_adr 0x00020000 remove_entry;
into device name_adr 0x00020000 insert
begin
Method (_DSM, 4, NotSerialized)\n
{\n
If (LEqual (Arg2, Zero)) { Return (Buffer() { 0x03 } ) }\n
Return (Package()\n
{\n
"device-id", Buffer() { 0x12, 0x04, 0x00, 0x00 },\n
"AAPL,ig-platform-id", Buffer() { 0x06, 0x00, 0x26, 0x0a },\n
"hda-gfx", Buffer() { "onboard-1" },\n
"model", Buffer() { "Intel HD 4600" },\n
})\n
}\n
end;

Yukarıda böyle bir code var bunu nasıl patch etcem ?

Burada HD4400/4600 fix anlatımı var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birde yukarıdaki anlatım ile kurulum yaptığımda. kurulum yaptıgım usb dışında hiçbir usb aygıtı tanımıyor hiçbişerşekilde.

Arkadaşlar şuan Asus N550JV de düzgün ve temiz bir kurulum yapıp kullanabildim. Bununla ilgili kaynakları yarın paylaşıcam ve anlatım umarım sizlerinde N550jv si çalışır ;)

Düzgün şeyler bulana kadar ve deneye deneye imanım gevredi 2 haftadır geceli gunduzlu yardırıyorum olmayınca sıkılıp 3-5 saat bırakıyom sonra tekrar tekrar derken . Biri bu cihazda kurulum yapmış ve video fln paylaşmıs onuda sans eseri buldum normalde aramalarda fln içerik çıkmıyor.

Dediğim gibi yarın paylaşırım sizinlede .

Arkadaşlar Yosemite'de HD4600 için IntelHD5000Graphics.kext ve AppleIntelFramebufferAzul.kext'lerini yamalamak gerkiyor. Ayrıca Nvidia'yı DSDT'den kapattığınız zaman verim daha fazla oluyor ve ısı 5 derece daha düşüyor. HD4600 için DSDT'yi yamalamak bir işe yaramıyor.

Ayrıca yukarda belirtilen DSDT yaması AppleHDA.kext yaması yani HD ses için gereken bir yama.

Şuanda gerçekten zamanım yok ama yarın adım adım yazabilirim. Link verme demişsin ama fikir olması açısından experimentel bin patch for mobile hd4600 diye arratırsan bulacağın şeyleri uygulamak gerkiyor üstadım.

Bulduğum herşeyi uyguladım yada uyguladığımı sanıyorum ama hiç sonuç alamadım. Sen açıklarsan çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı