Asus N551JW vs MSI GE60 Apache?

hangisi msi mı asus mu?

• msi

Oy: 1 100,0%
  • asus

Oy: 0 0,0%
  • diğer

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    1

atkncsr

Hectopat
Daha fazla  
Laptop almayı düşünüyorum ve msi almaya karar verdim. Almak istediğim modeli linkte verdim.

MSI GE60 APACHE PRO CORE İ7 4720HQ 2.6GHZ-16GB-128SSD+1TB-15.6''-GTX960 2GB-W8.1

Sizce msi iyi midir? Babam internetten alışveriş yapmaz. Monster markasına hiç bakmıyorum o yüzden. Msi kötü derseniz aklımda linkte verdiğim asusu alıcam. ASUS N551JW CORE İ7 4720HQ 2.6GHZ-16GB-1TB+128 SSD-15.6-4GB-W10 NOTEBOOK

Sizce msi iyi bir marka mı? Yorumlara falan baktım teknik servisi çok kötüymüş. Gözümü biraz korkuttu. Belirttiğim msi'yı kullanan varsa yorumlarını alabilir miyim? Ve belirttiğim asusu kullanan varsa onun da yorumlarını almak isterim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Piyasadan uzun süre uzak kaldığım için kendim karar veremedim. Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.

Yılbaşından önce Vatanbilgisayar'da %18 KDV indirimi vardı. Bende kendi cihazımı satıp ve üstüne ekleyip yerine 3643 TL'ye Msi GE 62 Apache 2QC-663TR aldım. Linkteki bilgisayarlar da ucuzdu. Kaçırmışsın neyse sağlık olsun ama sana tavsiyem Msi al fakat GE 60 serisi alma onlarda tek fan var ısınma problemi oluyor. Benim cihazda şuan 4299 olmuş. Ben oldukça beğendim Msi tavsiye ederim ancak pahalıyken tavsiye etmem. :)

İnternetten alışveriş yapmama ön yargısından babanı kurtarman lazım acilen. Özellikle gaming laptoplar Vatan Computer vb. mağazalarda internet mağazalarına kıyasla 'Örneğin: sanalmarketim, hızlal gibi.' gerçekten daha pahalı oluyor.
Büyük ihtimalle çoğu zaman oyun oynayacaksın ve bu yüzden gaming laptop almalısın ve sana MSI tavsiye edebilirim.

MSI iyi bir marka özellikle orta seviye uygun fiyatlı gaming laptopları bakımından. Bende kullanıyorum memnunum, bir ürünü alırken önce teknik servisine bakarak karamsar olmamak lazım. 1 yıl oldu çok şükür teknik servisli bir durum yok ve sende de olmayacağını umuyorum tabi fabrikasyon hatası yoksa.

Monster'ın sitesinden adresine bakıp gidip inceleyebilir ve orada satın alabilirsin.

Son düzenleme:
Asus modelini vatandan 3gün önce aldım 3389 liraydı :) direk artılarını ve eksilerini söyliyim:
Artıları
- klavye aydınlatması güzel
-arka kapaktaki asus yazısı ışıklandırılmış çok şekil duruyor
-8 saniye civarı bir sürede açılıyor hızlı
-ses kalitesi güzel
-Full hd ıps ekran var
-ekran kartı 4gb olması iyi ileri dönük
-webcam i kaliteli
-tek fanlı olmasına ragmen sogutması çok iyi
-çok sessiz çalışıyor gözünü kapatsan bilgisayar kapalı sanarsın

Eksileri:
- hoparlörden nadiren pıt sesi geliyor ama çok dikkat etmezsen bence sıkıntı değil memnunum
- arada hdd den ses geliyor (ben rahatsız olmuyorum)
- bazılarında ışık sızması çıkıyormuş bende çıkmadı. O sızma da farkedilcek kadar çok degil çıkarsa rahatsız olur musun bilmem.

Msi hiç kullanmadım hakkında yorum yapamicam keske indirimde oldugu vakit asus alsaydın ben memnunum şahsen bilgisayardan.

Ürünü alırken mutlaka teşhir ürünü olup olmadıgına dikkat et..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı