ASUS N551VW Intel i7 6700HQ GTX 960M macOS Uyumu

contaltdel

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar.

ASUS N551VW laptopuma hem gereklilik hem de daha stabil olduğunu düşündüğüm için macOS işletim sistemi kurmak istiyorum.
Bilgisayarımın özellikleri:
  • Intel i7 6700HQ 2.6 GHz İşlemci
  • Nvdia GTX 960M 4 GB Ekran Kartı
  • 16 GB DDR4 RAM
  • HyperX Savage 480 GB SSD (Kargoda)
Aslında bilgisayarımın performansından memnunum fakat yazılım mühendisliği okuyorum ve kafamda telefon uygulamaları yapmak var. Her ne kadar Android işletim sistemlerine uygulama yapmak daha kolay ve karlı gözükse de geleceğin iOS'da olacağını düşünüyorum. Bundan dolayı sorunsuz bir kurulumun yolu açık mı öğrenmek isterim. Bilgisayarı araştırdım ve daha önce macOS kuran birisine rastlamadım ya da doğru sitelere bakamadım. Sanal macOS bilgisayar oluşturup programlama için gereken işleri halledebiliyorum fakat tabii ki de zahmetli ve yavaş oluyor. Windows ve Linux hakkında bilgi sahibiyim fakat macOS tamamen farklı bir dünya. Bilgisayarım zaten Windows'ta seri fakat bildiğiniz gibi Windows stabil değil. MacOS uğraşacağım o kadar çabaya değer mi, yoksa sanal Mac bilgisayar kullanımına devam mı etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunsuz kurulum diye bir şey yok. Sorunsuz istiyorsan cihazını satıp Mac alacaksın. Kurulum yapabilir misin? Evet. Ancak cihaz Optimus ise GTX 960M kullanamazsın. Dahili grafik HD530 kullanabilirsin. Ancak bunda da bazı performans sorunları yaşayabilirsin. Zira Apple Skylake tabanlı grafik işlemcili bir cihaz üretmedi. Wi-Fi kartı Intel ise buda desteklenmiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı