ASUS N55S Realtek HD Audio Kod 10

ZekeriyaBey

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, ASUS N55S bilgisayarımı Windows 7'den Windows 10'a yükselttim ancak ne yapsam ses sorununu çözemedim. Blgisi olan varsa yardım edebilir mi?
Aygıt durumunda "Bu aygıt başlatılamıyor. (Kod 10)" hatası yazıyor.

PCI\VEN_8086&DEV_1C20&SUBSYS_1B731043&REV_05\3&11583659&0&D8

Driver Name: hdaudbus.inf.

Ses yongan bozulmuş olabilir, eğer bozulduysa yapacak herhangi bir şey yok. Ama Windows 10 yükseltmesinden sonra bu sorun yaşanmış. Öyleyse BIOS kaynaklı bir sorun olabilir, güncelleme ve veya sıfırlama sorunu çözüyor ama çip bozuksa dediğim gibi geçmiş olsun.

Ses yongan bozulmuş olabilir, eğer bozulduysa yapacak herhangi bir şey yok. Ama Windows 10 yükseltmesinden sonra bu sorun yaşanmış. Öyleyse BIOS kaynaklı bir sorun olabilir, güncelleme ve veya sıfırlama sorunu çözüyor ama çip bozuksa dediğim gibi geçmiş olsun.
BIOS dan başlangıç sesi gibi bir bölüm vardı onu açınca ses çıkıyor ancak windowsda ses yok.

BIOS dan başlangıç sesi gibi bir bölüm vardı onu açınca ses çıkıyor ancak windowsda ses yok.
BIOS ve Windows 10 uyumu ile ilgili bir problem yaşıyor olabilirsin. BIOS' un son ve güncel versiyon mu? Kontrol edebilir misin. Değilse güncellemeni tavsiye ederim. Çözüm olmasa bile BIOS' unu güncellemiş olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı