Asus N55S Sürekli Recovery ekranını başlatıyor

BarisX

Hectopat
Arkadaşlar Asus N55s model bir laptobumuz var ve bilgisayarda donma sorunları olduğu için recoverysini kullanmak istedik. Laptopun işletim sistemi Windows 7 home premiumdu biz ona orijinal Professional yükledik. Recovery ekranını F9 ile açtık ama ekrana hiç bir şey gelmedi. Sonra bilgisayarı kapatıp normal haliyle açmaya çalıştığımızdada sürekli recovery ekranı geliyor. Bilgisayarı normal başlatmak istiyoruz lütfen yardım edin.

Format attım premium yerine professional yükledim demişsiniz. Bunu yapabilmeniz için boot menüde güvenlik ayarlarını etkisiz yaptınız ve format attınız sanırım. Bios ayarlarını default yapıp tekrar deneyebilirsiniz. Recovery kısmını sildiyseniz eğer recoveryden hata almanız normal. Bios ayarlarını default yapıp tekrar format atmanızı tavsiye edebilirim. Sistemi tekrar yükleyip sonradan bir recovery bölümü oluşturabilirsiniz, fakat biraz zahmetli bir işlem sanırım hiç denemedim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı