ASUS N55SF GeForce GT555M "Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti"

Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
ASUS N555SF dizüstü bilgisayarımda grafik kartı sorunu yaşamaktayım. Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu bu hatayı alıyorum. Sürücüyü kaldırıp sıfırdan yeniden kurdum ancak çözüm bulamadım. Sistemime format attım ancak yine düzelmedi. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

ASUS N555SF dizüstü bilgisayarımda grafik kartı sorunu yaşamaktayım. Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu bu hatayı alıyorum. Sürücüyü kaldırıp sıfırdan yeniden kurdum ancak çözüm bulamadım. Sistemime format attım ancak yine düzelmedi. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?
Donanımsal bir sorun olabilir.

Aşırı ısınıyor bilgisayar özellikle oyun oynarken 10-15 dakika icinde 60 dereceden 80-90 dereceye çıkıyor acaba bundan kaynaklanıyor olabilir mi ? Virüs ya da yazılımsal bir sorundan dolayı olabilir mi ?

Bizzat aynı sorunu yaşadım. Ancak benim bilgisayar bir süre sonra mavi ekran vermeye başladı. Daha sonra ekran kartı aktifken çalışmamaya başladı. Tavsiyem sürücünün daha önceki sürümlerini deneyin. Eğer işe yaramıyorsa zaman kaybetmeden servise götürün. Benim cihazın şu an anakartı değişiyor.

Teşekkürler sürücüyü tamamen silip yeniden sıfır kurulum yaptım ve son sürümü indirip kurdum ve birkez mavi ekran hatası aldım. Şuan gayet iyi çalışıyor ancak asıl problemi oyunlarda yaşadığım için bir kaç oyunda deneyip geri dönüş yapacağım.

Bizzat aynı sorunu yaşadım. Ancak benim bilgisayar bir süre sonra mavi ekran vermeye başladı. Daha sonra ekran kartı aktifken çalışmamaya başladı. Tavsiyem sürücünün daha önceki sürümlerini deneyin. Eğer işe yaramıyorsa zaman kaybetmeden servise götürün. Benim cihazın şu an anakartı değişiyor.
Hocam aynı sorun bendede baş gösterdi. Daha önce fan temizletip fanı değiştirdim muadil ama orjinal değil pc ısınıyor ama fan çalışıyo çok anlamıyorum herhangi bir yazılımla sıcaklık filan ölçmedim. Ama işte ekran kartının chipseti bozuk 99% çalıştırmayı durdurdu geri kurtardı filan diyodu ama artık fps bariz 15-20 yani 60 sabit de başlıyor mesela lol de 4-5 dk içinde düşüyo dahada yüklenirsen mavi ekran filan veriyo oyunlarda sadece normal kullanımda hiç bir sorunu yok. chipset tamiri yaptırmaktan kaçınıyorum çünkü biliyorum 3-6 ay sonra tekrar bozulur tamir çözüm değil anakart değişimi yaptırmak istiyorum siz nerden ne kadar fiyata yaptırdınız memnunmusunuz ögrenebilirmiyim ? Gerçi driver filan silip yüklemedim ama son bi format atmıştım son sürücüyü yüklemiştim sadece durum aynı değişmedi.

Ben fanı temizledim ekran kartı sürücüsünü sildim yeniden yükledim daha sonra termal macunu yeniledim hem işlemcinin hem nvidia çhipinin daha sonra sistemi aştım önceden 70 derece ile açılan sistemim 50 derece ile açıldı bi süre kullandım. orta grafikte oyunlarda 70-75 derece oluyor. üst seviye grafikli oyunlarda 80-90 olabiliyor. Termal macunu değiştirdikten sonra sadece 1 kere mavi ekran hatası aldım ve sorunum düzeldi. Sende termal macunu değiştirme imkanın varsa değiştir ya da güvendiğin bir bilgisayarcıya götürüp değiştirebilirsin.

Benim minidump dosyası bomboş cleaner filanda kullanmıyom ama bidaha hata alırsam upload ederim. Fakat işte kolay kolay mavi ekran vermiyo oyundan atıyo en kötü ihtimal mavi veriyo bu durumda laptopun ekran kartı chipseti değişen bişeymi düzen alırmı acaba direk telefonda tarifle çözümün anakart değişimi olduğunu söylüyolar değiştirirlermi onada güvenemiyoruz büyükşehirde yaşayan bir değilim ist ankara yollucaz yani. Acaba daha ucuz yollu çözümü varmıdır tamir hariç yanlız tamir çünkü düzen almaz 6 ay garanti verdim abi derler 7. Ayda bozulur. Nerd nickli arkadaştan bi geri dönüş bekliyorum...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı