ASUS N56-V eGPU

JwEren

Centipat
Arkadaşlar merhaba,
Zamanına göre iyi olan ama artık yeni nesil oyunlarda istediğim performansı vermeyen ASUS N56-V modeli laptopuma eGPU ile güncel bir ekran kartı takmak istiyorum. Araştırmalarım oldu, Wi-Fi portunu sökme vs. fakat size danışmak istedim. Sizce takabilir miyim ve nasıl bir yol izlemeliyim? Ayrıca ekran kartı önerileriniz? Sistem özellikleri:
  • 12 GB DDR3 RAM
  • Intel Core i7-3630QM işlemci
  • 4 GB NVIDIA GeForce GT650M

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapılır, her türlü çalışır. Ama sorun çalışıp çalışmaması değil. Ben Asus N56VZ laptopuma Asus ROG Strix RX 570 taktım ama istediğim performansı alamadım. FPS değerleri harcadığım parayla karşılaştırılınca fena değildi ama stutter FPS drop gibi problemler yaşadım. Yani aldığın o yüksek FPS'in hiçbir kıymeti olmuyor maalesef. Hevesini kırmak istemem ama, 1 ay kadar kullandıktan sonra kasa almaya karar verdim. PSU'yu da sistem toplayabilecek kapasitede aldığım için problem olmadı. EXP Dock v8.5c almıştım 1 yıldan fazla süredir elimde duruyordu. Bağlantıyı GPU'dan harici ekrana direkt olacak şekilde yaptım.

Öncelikle yaptığım Unigine Heaven Benchmark testinde youtube'da karşılaştırdığım testin %85'i civarı ortalama bir FPS aldım. Oh dedim iyi bir alışveriş oldu. :D Ama oyunlarda fark çok daha fazlaydı sanki. Ayrıca stutterlar, FPS droplar bence oyun zevkini baltalıyordu. Bu yüzden masaüstü sistem toplamaya karar verdim.

Kaybı işlemci ve Mini PCI-e v2.0 x1 slotundan düşünme sadece. Ramlerin frekansı, anakart, soğutma her şey o yönde düşük olacak. Bu sebeple masaüstü sistem toplamanı tavsiye ederim dostum. Ama dersen ki elimde dock var denemek istiyorum, o zaman bir sistem toplayabilecek bir PSU ve GPU al. Dene, hoşuna gidersen kullanırsın öyle. Gitmezse geri kalan parçaların siparişini verir evde kurarsın.

Ayrıca şunu da belirteyim eGPU'yu kurduktan sonra mobilite zor, yani artık bir desktop olarak kullanmak zorunda kalacaksın. Artı olarak görüntü olarak dağınık gözükecek. eGPU'ya kasa tasarlasan bile o kablo bağlantısından ötürü zor.

Ben Masaüstü PC topladım ve şu an çok memnunum. İyi bir araştırmayla fiyat/performans bir PC toplayabilirsin.

Ama yine de karar senin. Eğer eGPU yapmaya karar verirsen yardımcı olmak isterim herhangi bir sorun olursa.

Geri
Yukarı