Asus N56V Açılışta 0xc0000225 Sorunu

BİGB@NG

Kilopat
Arkadaşlar haberim olmadan başkası bilgisayarımı bir şekilde bu ekrana sokmuştu.
640x315xsshot20091217020232.png.pagespeed.ic.FbPMw1QzvX.png

Hangisi olduğunu hatırlamıyorum fakat birisine tıklayınca uzun sürek siyah ekranda bekleyip kendini kapatıyordu birinde de

36603i295645710BEA9E66.jpg

Aynen böyle bir error sayfası veriyordu. (Bu ekranı ancak bu dilde buldum) Kısacası bilgisayarı açamıyordum. Ben de kısa bir süre önce bilgisayarın altındaki orijinal kod ile UEFI Windows 7 kurulumu yapmıştım. Ben de BIOS'tan formata karar verdim ve normal bir şekilde formata başladım. En son adımda yani

maxresdefault.jpg

Bu adımda uzun bir süre bekledim. Fakat bu bana normal geldi çünkü önceden de baya beklemiştim. İşlem çok uzun sürdüğü için bilgisayar başında beklemiyordum. Daha sonra döndüğümde harddiskten çok garip sesler gelmeye başladı. Bozulduğunu sandım fakat müdahale etmedim. Kısa bir süre sonra ise

FW66L84G068M57E.LARGE.jpg

bu hatayı aldım ve bilgisayarı tekrar başlatıp formatı tekrardan yapayım dedim. Fakat bu sefer
19g3103borpm7jpg.jpg

bu ekranda seçebileceğim hiçbir sürücü gözükmüyordu. Ne C ne D ne diğerleri. Ve bu sırada harddiskten öyle sesler geliyordu ki sanki bi parça kırılmış da dönerken her turda ona çarpıyor gibi sürekli sesler geliyordu. O sırada da geç vakitti. Kapattım yarın devam ederim dedim. Sabah BIOS'a girdim fakat bu sefer de seçeneklerde Windows Boot Manager gözükmüyordu. Laptopun garantisi yok. Modeli Asus N56V. Harddisk bozuldu mu yoksa problem yazılımsal olarak bir şey mi ? Yardımcı olursanız sevinirim.

@Recep Baltaş Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı