Asus N56V Mavericks Kurulumu

kutaykkk

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Windows 8.1 işletim sistemli Asus N56V notebook kullanıyorum. Windows'u silmeden Mac OS X kurabilir miyim? Pc özelliklerim;
  • İntel i7 3630QM cpu 2.40 ghz
  • İntel hd 4000 grafik kart
  • 8 gb ram
  • 2 gb nvdia gt 650 m ekran kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
Kafayı sıyırmadan tüm videoları izleyip önce eksiklerimi belirleyeyim, sonra defalarca format atmak zorunda kalmak istemiyorum. Çünkü bunun için yeterli zamanım yok tek yüklemede başarmak için daha detaylıca basamak basamak öğrenmeye çalışıyorum, şuan bunu başarabilmek için baya eksiğim olduğunu fark ettim detaylıca okuyup sizlerden de yardım alıp başarmaya çalışağım. Teşekkürler şimdiden...

Okuyarak da tecrübe olmaz. Günde 15 defa kuranlar var. :) Forumda bazen denk geliyor. Hatta @Recep Baltaş videoların birisinde yanlış hatırlamıyorsam 19 kez kurulum denemişti.

Son düzenleme:
Wifi çalışmıyor diyorlar harici wifi takmadan içindeki intel wifi yi kullanmanın bir yolu yok mudur? Birçok şeyi anlamış gibiyim anladıklarımda Bios ayarlanacak Usb boot edilecek defalarca denenecek ancak ben henüz Usb nasıl boot edilir onu bilmeyen birisiyim ikinci bir PC'de yok ondan mütevellit tekrar tekrar okuyup not almamda fayda var yoksa her denememde Windowsu çökertirim sadece Windowsu kurmakla uğraşırım gibime geliyor :(

İkinci bir PC yok ise ikinci bir Ubuntu veya başka bir dağıtım yüklü canlı Usb olması şart çünkü kurduğunda sistem açılmaz ise internet erişimini bu Usb üzerinden yaparsın. Ancak yerinde olsam bilgisayar parçalarından çalışıp, çalışmayacakları teker teker not alırdım. Benzeri makine kurulummlarını teker teker incele derim. 2-3 hafta gibi zaman alabiliyor. Aslında sorunsuz kurulum 20-30 dakika arasında değişiyor fakat önemli olan sistem kurulum sonunda yapacakların ya da yapman gerekenler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı